1

Kapelusz Pani Jesieni – konkurs Oddział „O”

Zaprosiliśmy Panią Jesień na październikowe zajęcia do zerówki. Pani Jesień napisała do nas list, że chętnie przyjdzie ale w jej garderobie brakuje… kapelusza. Prosi więc dzieci, aby wspólnie z rodzicami w domu przygotowały dla niej kapelusz. Mamy aż 12 kapeluszy. Który z nich jest najpiękniejszy?
Wycieczka do lasu – klasa 3b

28 września klasa 3b wraz z wychowawcą Panią Alicją Licak, wybrała się na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki było obserwowanie przyrody leśnej w jej naturalnym środowisku, rozpoznawanie drzew i krzewów leśnych, obserwacja ich mieszkańców, oglądanie liści, szyszek, mchu, szukanie różnych rodzajów  grzybów, a także gromadzenie okazów przyrodniczych. Uczniowie mieli możliwość poznawanie lasu różnymi zmysłami –  wsłuchiwali się w odgłosy szumu drzew, szelest spadających liści, głosy ptaków itp. Ciekawym doświadczeniem były zabawy badawcze, np. badanie kory drzew, opisywanie jej wyglądu oraz ,,kalkowanie’’ kory wybranego drzewa.
Lekcja z policjantem

26.09.2017 r. w klasie 2 odbyło się ciekawe spotkanie z rodzicem jednej z uczennic. Tata Milenki jest policjantem. Opowiadał dzieciom w asyście kolegi o różnych zagrożeniach jakie mogą spotkać w drodze do szkoły, o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Uczniowie utrwalili znajomość znaków drogowych, zadawali ciekawe pytania, rozwiązywali krzyżówkę. Na koniec panowie rozdali gadżety a wychowawca klasy Pani Krystyna Kurtyka wraz z dziećmi pożegnali przybyłych gości.
Próbna ewakuacja w naszej szkole!

W czwartek, 21 września 2017 r., o godzinie 10.00. w PSP Nr 1 w Jadownikach rozległ się inny niż zazwyczaj sygnał dźwiękowy (długi- krótki- krótki- długi). To alarm wzywający uczniów i pracowników do opuszczenia budynku. Rozpoczęto ewakuację. Po opuszczeniu szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli udali się w bezpieczne miejsce. Wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami. Na szczęście, to tylko ćwiczenia…

Bezpieczeństwo uczniów oraz pozostałych osób przebywających na terenie naszej szkoły jest priorytetem. Trening próbnej ewakuacji z pewnością był dla dzieci przeżyciem i doświadczeniem. Wszyscy, zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele złożyli meldunki o przebiegu ewakuacji i liczbie ewakuowanych uczniów.

Ćwiczenia ewakuacyjne wynikają z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej. Ich celem było praktyczne sprawdzenie znajomości zasad ewakuacji z dwupiętrowego budynku przez uczniów  i pracowników szkoły oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania i postępowania w przypadku zaistnienia zagrożenia wywołanego pożarem lub innymi sytuacjami awaryjnymi.
Sztafetowe biegi przełajowe

25.09.2017 r. uczniowie Naszej szkoły, pod opieką wychowawców Rafała Madeja i Rafała Polichta, wystartowali w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody te rozpoczynały cykl imprez w ramach Igrzysk Dzieci w gminie Brzesko.
O mały włos nie doszło do wielkiej niespodzianki. Nasi chłopcy po szóstej zmianie prowadzili, wyprzedzając reprezentację PSP nr 3 i PSP nr 2 z Brzeska. Ostatecznie zajęli wyśmienite 3 miejsce.  Na wielką pochwałę zasługują również dziewczęta, które mimo braku w składzie uczennic z szóstej klasy potrafiły nawiązać równorzędną walkę z koleżankami. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy 🙂
Wycieczka do biblioteki – Oddział „O”

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Pani Marta Gołąb z Publicznej Biblioteki w Jadownikach zaprosiła nas na zajęcia, których tematem była nadchodząca jesień. Rozmawialiśmy o pierwszych oznakach jesieni, obejrzeliśmy bajkę Reksiowa jesień, rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Wykonaliśmy drzewa z papieru kolorowego. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie do biblioteki.
Sprzątanie Świata

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Odbywa się ona, tradycyjnie, w trzeci weekend września. Uczniowie wraz z wychowawcami klas porządkowali okolice szkoły.

 

 

 

 

 

 

 
Wycieczka rowerowa do miasteczka ruchu drogowego w Dębnie

W dniu 13 września klasa V wraz z opiekunami Anną Kopytko i Rafałem Madejem wybrała się na wycieczkę rowerową do Dębna – Miasteczko Ruchu Drogowego. Teren Miasteczka jest ogólnodostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Korzystanie z niego jest nieodpłatne. To miniatura miejskiego centrum zbudowana została w celu odtworzenia rzeczywistych warunków panujących w ruchu drogowym. Dzięki przebywaniu w miasteczku zaopatrzonym w ulice, skrzyżowania, ronda i znaki drogowe dzieci i młodzież mogą oswoić się z warunkami bezpiecznego zachowania się na drodze. Przy placu ustawiono też ławki ze stolikami, przy których usiąść mogą np. opiekunowie dzieci. Dzieci wróciły zmęczone lecz zadowolone. Dzielnie zniosły trudy i wysiłek.

 

 
Konkurs i spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z pszczelarzem i rozpoczęcie konkursu Be as busy as a bee!

Dnia 11.09.2017 roku w naszej szkole odbyło się zarówno fascynujące spotkanie z pszczelarzem jak i rozpoczął się Autorski Konkursu Języka Angielskiego dla klas 0-7 Szkoły Podstawowej i klas 2,3 gimnazjalnych: Be as busy as a bee organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i Wydawnictwem Językowym Pearson.

Na spotkaniu Pani Kornelia Jakubowska – Żółty opowiedziała o konkursie i przedstawiła zadania konkursowe, Pani Alicja Koźmińska przedstawiała Projekt „Pszczoła” realizowany w tym roku w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku oraz opowiedziała i pokazała dzieciom książki związane z pszczołami, m.in. Pszczoły z Wydawnictwa Dwie Siostry, Skąd się bierze miód? z Wydawnictwa Nasza Ksiegarnia, Miodolecznictwo i Świeta Pszczoła Rzecz o Pszczelarzeniu.
Dzieci w szkołach wraz z opiekunami mogli podziwiać żywe, ruchliwe i zapracowane pszczółki za szybką a także wyszukać w tłumie owadów królową oznaczoną białą kropką.
Pan Pszczelarz Łukasz Kaźmierczyk opowiedział uczniom o różnych ciekawostkach związanych z życiem pszczół i odpowiedział na wiele ciekawych pytań.
Spotkanie było bardzo interesujące, a do konkursu zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Szczegóły w regulaminie konkursu!
(do pobrania na dole strony)

Kornelia Jakubowska – Żółty
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

4 września rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2017/2018.

Uroczystą akademię z tej okazji przygotowały dzieci klasy IV pod opieką Pani Joanny Cebuli.
Występy uczniów upamiętniły również wybuch II wojny światowej.