1

Spacer na Bocheniec – klasa 3 a

W ramach zajęć edukacji społeczno-przyrodniczej uczniowie klasy III a udali się do lasu. Celem wycieczki był Bocheniec. Kiedy dotarliśmy na wzgórze, pod kościół św. Anny, zeszliśmy do lasu. Tam obserwowaliśmy przyrodę. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew i krzewów, ocenialiśmy, do której warstwy lasu je zaszeregować. Szukaliśmy śladów zwierząt. Spotkaliśmy wiewiórkę, która szybko przemieszczała się między drzewami. Widzieliśmy także jaszczurkę zwinkę poruszającą się wśród traw. Niektórym uczniom udało się znaleźć grzyby jadalne: borowiki i kozaki. Spotkaliśmy także muchomory czerwone. W lesie było wiele śladów dzików, ale na szczęście nie mieliśmy okazji ich spotkać. Utrudzeni i zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Wyniki obserwacji przydadzą się do bliższego poznania lasu.

autor tekstu: Joanna Sumara

 

 
Spektakl „Smog Wawelski” – klasa 4

W dniu 27.09.2017 r. uczniowie kl. IV wzięli udział w spektaklu ekologicznym pt. „Smog Wawelski”, który odbył się w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, była to również lekcja o zaangażowaniach ekologicznych, które zawsze są aktualne.

Marta Mastalerz

 
Wycieczka do Chorzowa

28 września uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Planetarium i Obserwatorium w Chorzowie. Uczestniczyli w 1.5h seansie edukacyjnym. Na wykładzie o strukturach wszechświata poznali rozmiar ciał niebieskich oraz odległości jakie nas od nich dzielą. W stacji klimatologicznej poznali sposoby i metody mierzenia temperatury, wiatru i wilgoci a w obserwatorium astronomicznym zobaczyli największą w Polsce lunetę soczewkową. Po pełnym „naukowych” emocji dniu spędzili kilka chwil w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.