1

Spacer na cmentarz – klasa III b

30 października  , uczniowie klasy III b , pod opieką wychowawczyni  Alicji Licak , wybrali się na cmentarz  z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

Święto Zmarłych to czas , kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o najbliższych zmarłych. To również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych grobach żołnierskich. Dlatego, jak co roku, uczniowie klasy III b odwiedzili groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu w Jadownikach.  Pamięć poległych, dzięki którym żyjemy w wyzwolonym kraju, uczcili minutą ciszy , modlitwą oraz zapalili przyniesione znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dla wszystkich był to dzień wspomnień o zmarłych, który skłaniał do zadumy i refleksji.

Autor tekstu: Alicja Licak

 
25 X Światowy Dzień Makaronu – Oddział „O”

Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały różne rodzaje makaronu a także dowiedziały się kilku ciekawostek o Włoszech- kraju słynącego zna całym świecie z makaronu. Babcia Szymka pani Barbara Kowalska pokazała nam jak zrobić domowy makaron. Próbowaliśmy rozwałkować ciasto- nie było łatwo. Lepiej wyszło nam zrobienie makaronowych korali i jeżyków.

autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Grill – klasa 2

18.10 klasa 2 wraz z wychowawcą Krystyną Kurtyką została zaproszona przez rodziców Milenki na grilla. Po drodze obserwowaliśmy zmiany jakie zachodzą jesienią. Na miejscu uczniowie zostali poczęstowani pysznymi kiełbaskami, upieczonym chlebkiem oraz pyszną szarlotką. Uczniowie wspólnie bawili się, grali w różne gry i zabawy ruchowe.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Mrożona układanka roślinna – Oddział „O”

Do naszej pracy wykorzystaliśmy zgromadzone dary jesieni- drobne kwiatki i listki, owoce głogu, róży, orlika i jarzębiny. Wczoraj układaliśmy kompozycje w plastikowych miseczkach, zalaliśmy je wodą i włożyliśmy je do zamrażalnika. Dzisiaj, gdy trochę ogrzaliśmy pudełka rękami naszym oczom ukazały się piękne prace. Zostawiliśmy je na parapecie w sali. Co zobaczymy jutro?
Halowa piłka nożna dziewcząt

W piątek 20.10 w Gimnazjum w Jadownikach odbyły mistrzostwa gminy Brzesko w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły cztery szkoły. Nasze dziewczęta mimo dwuletniej różnicy wieku, starały się nawiązywać równorzędną walkę z dużo starszymi koleżankami. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce w turnieju. Na uwagę zasługuje fakt, że byliśmy jedyną szkołą podstawową w gminie, która wystawiła zespół z „podstawówki” na zawody „gimnazjalne”. Gratulujemy ambicji i woli walki.
W drogę! – wycieczka rowerowa kl. VI

19 października, klasa VI wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę rowerową do miasteczka ruchu drogowego w Dębnie. Czas spędzony na świeżym powietrzu oraz mały wysiłek fizyczny sprawiły dzieciom dużo satysfakcji.
Wycieczka do Krakowa – klasa V

18 października, klasa V odwiedziła kino w Galerii Kazimierz. Obejrzeliśmy seans filmowy pt. „Emotki. Film.” Film bardzo się podobał a czas wspólnie spędzony upłynął w miłej i wesołej atmosferze!
Halowa piłka nożna

16.10 reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Kacper Rojkowicz, Radosław Szczygiełek, Miłosz Chomiak, Mateusz Bujak, Jakub Hebda, Sebastian Wielgosz, Kacper Maciejasz i Sebastian Kopiński uczestniczyła w mistrzostwach gminy Brzesko w halowej piłce nożnej. Zawody odbyły się w PSP Nr 3 w Brzesku. W turnieju uczestniczyło dziewięć szkół. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy a mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy zwyciężyli w grupie a w półfinale ulegli po emocjonujących rzutach karnych drużynie brzeskiej trójki. W meczu o trzecie miejsce pokonali PSP Nr 2 z Brzeska 1:0. Dodatkowo Kacper Rojkowicz zdobył tytuł „króla strzelców”. Chopcą serdecznie gratulujemy!
14 X – Dzień Edukacji Narodowej

Tak, jak co roku, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI i klas III, pod opieką pań: Alicji Licak i Joanny Sumary, przygotowali część artystyczną. Podczas niej w humorystyczny sposób przedstawili problemy współczesnej oświaty. Następnie opowiedzieli zebranym o tym, jak wyglądała szkoła dawniej i jak wygląda szkoła w różnych częściach świata. Całość ubarwił piosenki śpiewane przez chór klas trzecich. Jedną piosenkę, przy wsparciu chóru wykonała uczennica klasy III a – Aleksandra Kleśny. Po części artystycznej dyrektor szkoły przedstawił uczniom nową przewodniczącą Rady Rodziców – panią Katarzynę Dadej, która przy tej okazji złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe życzenia. Następnie dyrektor szkoły podziękował wszystkim pracownikom za współpracę, złożył im życzenia i wręczył kilku nauczycielom nagrodę dyrektora szkoły. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców przekazali nauczycielom symboliczne upominki.

Autor tekstu: Joanna Sumara

 
Odwiedziny Pani Jesieni – Oddział „O”

11 października dzieci w zerówce i ich rodziców odwiedziła Pani Jesień. Na jej powitanie dzieci przygotowały piosenki i 2 krótkie przedstawienia. W pierwszym muchomorek, który wyrósł w lesie nie miał kropek. Gdy zmartwiony zastanawiał się kogo prosić o pomoc Pani Jesień, która właśnie skończyła kolorować liście ozdobiła mu kapelusz białymi kropkami. W drugim przedstawieniu pod grzybkiem w lesie zgromadziły się zwierzątka, bo bardzo chciały pod nim zamieszkać. Nie spodziewały się głośnego protestu grzyba, którego nikt nie zapytał o zgodę. Ostatecznie jednak zgodził się na sąsiedztwo zwierząt bo stwierdził że dobrze mieć przyjaciół. Potem Pani Jesień zaprosiła wszystkich do jesiennych zabaw. Wręczono nagrody wszystkim uczestnikom konkursu Kapelusz Pani Jesieni Dziękujemy Pani Jesieni za wizytę w szkole.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik