1

Zabawa andrzejkowa

28-29.11 uczniowie  świętowali „ostatki” poprzez zabawę dyskotekową zorganizowaną na terenie naszej szkoły. Dzieci bawiły się świetnie, nie zabrakło pozytywnego nastroju, dobrej muzyki oraz wspólnych zabaw. Ten czas będziemy miło wspominać.
Rozstrzygnięcie konkursu BE AS BUSY AS A BEE!

Dnia 11.09.2017 roku odbyło się zarówno fascynujące spotkanie z pszczelarzem jak i rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego dla klas 0-7 Szkoły Podstawowej i klas 2,3 gimnazjalnych: Be as busy as a bee organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictwa językowego Pearson i McMillan. Na spotkaniu pani Kornelia Jakubowska – Żółty opowiedziała o konkursie i jego zadaniach, zaś kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku, pani Alicja Koźmińska przedstawiła realizowany w tym roku Projekt Pszczoła oraz zaprezentowała dzieciom książki związane z pszczołami, m.in. Pszczoły z Wydawnictwa Dwie Siostry, Skąd się bierze miód? z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Miodolecznictwo i  Święta Pszczoła, Rzecz o Pszczelarzeniu. Uczniowie trzech szkół podstawowych (nr 1 i 2 w Jadownikach oraz w Sterkowcu) wraz z opiekunami mogli podziwiać żywe, ruchliwe pszczółki za szybką a także wyszukać w tłumie owadów królową oznaczona białą kropką. Pan pszczelarz Łukasz Kaźmierczyk opowiedział uczniom o różnych ciekawostkach związanych z życiem pszczół i odpowiedział na wiele pytań. Spotkanie było bardzo interesujące a wyżej wymieniony konkurs okazał sie być atrakcyjnym wydarzeniem dla wielu uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych. Konkurs plastyczno – językowy miał wiele celów, ale najważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na problemy ekologii i ochrony środowiska a tym samym uświadomienie znaczenia  pszczół dla życia na Ziemi, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. Klasy 0-3  miały narysować pszczołę oraz podpisać ją po angielsku. Wyróżnione prace ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach: Ewelina Mrożek kl.3b, Ksawery Repeta kl. 3b i Michalina Świączkowska kl. 3, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach: Maciej Nowak kl.3, Karina Put kl.3, Maksymilian Dadej kl.3, Julia Lipka kl.3, Karol Stanuch kl.3, Dagmara Krzywacka kl.3, Hubert Machaj kl.2, Tytus Żółty kl.2, Laura Szydłowska kl.1, Małgorzata Sidorko kl. 0, ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu: Marek Rachwał kl. 1, Natalia Kargol kl. 0, Jakub Kargol kl.0 i Nikola Karaś kl.2. Klasy 4-6 miały zrobić zdjęcie pszczole swoim telefonem i opisać ją w ciekawy sposób po angielsku. Wyróżnione prace ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach: Eleonora Kocot kl.6, Gabriela Sidorko kl.5, Karol Tyka kl.4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jadownikach:  Anna Dzieńska kl.6, Szkoła Podstawowa w Sterkowcu: Jakub Bodzioch kl.4. Klasy 7 i gimnazjalne również miały zrobić zdjęcie pszczole ale tym razem także wymyslić o niej ciekawą historię po angielsku. Wyróżniona praca należy do Małgorzaty Poliszak z kl. 2 Gimnazjum w PSP nr 2 w Jadownikach.

Konkurs Be as busy as a bee jest częścią Projektu Pszczoła, który trwa w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2017 do czerwca 2018. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu będzie event, pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący znaczenie pszczół w naszym życiu. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do sponsorów, a także pana Janusza Filipa, prezesa Koła Pszczelarskiego w Brzesku, za wsparcie tej inicjatywy miodami z własnych zasobów pszczelarskich. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska – Żółty
Nocna wycieczka do kopalni soli w Bochni

W dniach 23/24.11 świetlica szkolna zorganizowała nocny wyjazd do kopalni soli w Bochni. W wyjeździe uczestniczyło 51 uczniów. Opiekę nad dziećmi sprawowali Pani Małgorzata Kania, Pani Gabriela Ogar, Pani Joanna Cebula, Pani Krystyna Kurtyka oraz Pan Rafał Madej.  W podziemnych labiryntach pod okiem przewodnika uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią kopalni, sposobami wydobywania soli, usłyszeli też wile ciekawostek. Dodatkową atrakcją był przejazd kolejką oraz rejs łódką po solance. Na zakończenie aktywnego dnia uczniowie miel możliwość skorzystania z boiska sportowego, zorganizowana została również zabawa andrzejkowa. Miłym akcentem był też seans filmowy w kinie Planeta w Brzesku. Wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy.

 
Ślubowanie klas I
Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 9 listopada o godzinie 11:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia  z okazji święta 11 listopada – Święta Niepodległości, przygotowana przez uczniów pod nadzorem Pani Jadwigi Budzyn i Anny Kopytko. Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na przywitanie przez pana dyrektora, który powitał uczniów, grono pedagogiczne oraz przybyłych gości:  Pana  Jarosława Sorysa, Pana Jerzego Gawiaka, Panią Barbarę Borowiecką, Panią Katarzynę Dadej, Pana Tadeusza Tykę, Pana Zdzisława Grodnego oraz Pana Macieja Podobińskiego. Część artystyczna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz słowno – muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze które w  ciekawy i sposób przedstawiły  losy naszej Ojczyzny. Po części artystycznej „głos zabrał” pan dyrektor oraz zaproszeni goście. Na zakończenie zorganizowany został wyśmienity poczęstunek.

Wszystkim dziękujemy za wspólny wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.
Szkolny konkurs pieśni patriotycznej

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zorganizowano w szkole konkurs wokalny. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie pieśni lub piosenki tematycznie związanej z historią Polski, wojska polskiego, czy któregoś z powstań. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów klas: „0”, I b, II, III a, IV, V, i VII. Jury, w składzie : pani Elżbieta Baran, pani Małgorzata Kurnik i pani Krystyna Śmietana, wybrało grono zwycięzców. Do laureatów zaliczono:

W kategorii uczniów klas O-III:

1 miejsce zajęła Zuzanna Nizioł ( oddział „0”) za wykonanie pieśni „Rozkwitają pąki białych róż”,

2 miejsce zajęła Kornelia Świątkowska ( klasa I b ) za wykonanie pieśni „Biały krzyż”,

3 miejsce zajęła Milena Rożek ( klasa II ) za wykonanie piosenki „Płynie Wisła, płynie”.

W kategorii klas IV-VII najlepsze lokaty wyśpiewały:

1 miejsce zajęła Natalia Cichońska ( klasa IV ) za wykonanie a capella pieśni „Uwierz Polsko”,

2 miejsce zajęła Barbara Mietła ( klasa VII ) za utwór „Biały krzyż”,

3 miejsce zajęła Julia Świątkowska ( klasa V ) za utwór „Ojczyzno ma”.

Wyróżnienie otrzymał zuch Filip Borowiec ( klasa III a ) za wykonanie utworu „Pałacyk Michla”.

Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Kurnik i Joanna Sumara.  Nagrody książkowe zakupiła Rada Rodziców, a słodkie nagrody pocieszenia i dyplomy ufundowały organizatorki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom występu, a rodzicom – wspaniałych dzieci.

Autor tekstu: Joanna Sumara
5 XI- Dzień postaci z bajek – Oddział O

Pani Marta Gołąb z biblioteki w Jadownikach poprosiła nas o pomoc. Otrzymała list od złej czarownicy, która ją poinformowała, że poprzestawiała strony w książkach. Teraz postaci z bajek są zagubione i proszą dzieci, by pomogły im wrócić na właściwe miejsca. Znamy się na bajkach więc rozwiązaliśmy wszystkie bajkowe zadania. W nagrodę otrzymaliśmy piękne korony i wróciliśmy w nich do szkoły .

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 
Konkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej

2 sierpnia 2017 r. zmarła wybitna pisarka utworów dla dzieci – Wanda Chotomska. By oddać hołd osobie, która swym talentem od ponad 50 lat bawiła i wychowywała młodych Polaków, w naszej szkole zorganizowano konkurs recytatorski jej wierszy. Celem imprezy było przypomnienie najbardziej znanych utworów poetki oraz wdrożenie dzieci do recytacji i odbioru poezji.

Nazwiska recytatorów:

ODDZIAŁ ZEROWY: Kornelia Staniek, Zuzanna Nizioł, Agnieszka Cichońska

KLASA 1 a: Maria Duc, Julia Łukasik, Barbara Szczygiełek, Łukasz Mietła

KLASA 1b: Dawid Kuza, Patryk Surma, Mateusz Wróbel

KLASA 2: Katarzyna Kuza, Amelia Gaudyn, Zofia Nizioł, Milena Rożek, Emilia Świerczek

KLASA 3 a: Aleksandra Kleśny, Anna Lubowiecka, Nikodem Maciejasz

KLASA 3 b: Michalina Świączkowska, Julia Biel

Gdy jury konkursowe udało się na obrady, uczniowie klasy 7 wystawili sztukę pt. „Kopciuszek”, której autorką  jest Wanda Chotomska.

OBSADA:

Konferansjer  1 –  Wiktoria Węgrzyn

Konferansjer 2 –  Artur Leś

Kopciuszek – Żaneta Siepierowska

Książę – Samuel Grochola

Wróżka – Jowita Ważydrąg

 

Przedstawienie było kabaretową przeróbką znanej baśni o Kopciuszku. Widzowie w humorystyczny sposób przypomnieli sobie, że należy często zaglądać do łazienki, bo inaczej można stracić,  książęcego kandydata na męża.

Lista zwycięzców

I miejsce: Zuzanna Nizioł, Emilia Świerczek

II miejsce: Agnieszka Cichońska, Amelia Gaudyn

III miejsce: Patryk Surma, Milena Rożek

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni książkami zakupionymi przez Radę Rodziców,  zaś wszyscy recytatorzy otrzymali po czekoladzie, które zakupiło Stowarzyszenie Wspierajmy Szkołę.

 

Konkurs przygotowały panie:  Elżbieta Baran i Małgorzata  Kurnik