1

Mistrzostwa powiatu w pływaniu indywidualnym i drużynowym

W dniu 12 grudnia na basenie BOSiR w Brzesku rozstrzygnięto mistrzostwa powiatu Brzesko w pływaniu dzieci. Zawody zgromadziły dzieci ze szkół z Brzeska, Jasienia, Mokrzysk, Poręby Spytkowskiej, Jadownik czy Łysej Góry. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa 17 uczniów. Zawody podzielone były na trzy części. Dzieci z rocznika 2008 – 2010, 2005 – 2007 oraz sześcioosobowe sztafety. Młodsze dzieci startowały na dystansie 25m. stylem dowolny, grzbietowym i klasycznym, starsze dzieci na 50m. stylem grzbietowym dowolnym i klasycznym. Dodatkowo sztafeta startowała na 6 x 50m stylem dowolnym. Nasi uczniowie spisali się wyśmienicie. Młodzi chłopcy zajęli „całe” podium na 25m stylem grzbietowym. Mikołaj Ziemiańskie Imce, Sergiusz Bryg IImce, Piotr Makówka III mce. Również na 25m stylem grzbietowym Emilia Szczęch zajęła IImce. W starszych dzieciach wyśmienicie spisali się Sebastian Wielgosz i Nikola Kołek zajmując IImce na 50m grzbietem. Również rewelacyjnie spisała się sztafeta dziewcząt zajmując III mce wśród pięciu szkół. Na wielką uwagę zasługuje fakt, że w składzie naszej sztafety nie płynęła żadna dziewczynka z VI klasy. Reprezentacja szkoły w skłądzie: Emilia Szczęch, Gabriela Franczyk, Wiktoria Topolska, Karolina Cichońska, Natalia Cichońska, Klara Hojnowska, Nikola Kołek, Anna Dzieńska, Sebastian Wielgosz, Mikołaj Ziemiański, Sergiusz Bryg, Piotr Makówka, Kacper Rojkowicz, Sebastian Kopiński, Dominik Szczygiełek, Kacper Maciejasz oraz Kuba Kulig.
Wycieczka do schroniska w Borku

W dniu 12 grudnia dzieci z naszej szkoły odwiedziły schronisko dla zwierząt w Borku. Akcja „Pomagamy zwierzakom” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-VII. Przynosili różne smakołyki dla zwierzaków oraz kocyki. Ilość przyniesionej karmy przerosła wyobrażenia koordynatora. Każdą z klas reprezentowało dwóch uczniów. Niestety nie wszyscy mogli wziąć udział w wyjeździe do schroniska. Koordynatorem akcji była Pani Jadwiga Budzyn.

autor tekstu: Jadwiga Budzyn

 
Wycieczka do Filharmonii Krakowskiej

11 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klas trzecich wraz z wychowawczyniami: p. Alicją Licak, p. Małgorzatą Kurnik, p. Joanną Sumarą i p. Elżbietą Baran, odwiedzili stolicę Małopolski. Udali się tam na spektakl pt. „Świąteczne prezenty” w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Przed przedstawieniem odwiedzili wawelskiego smoka na bulwarach wiślanych. Później uczestniczyli w muzyczno-baletowo-instrumentalnym spektaklu o tematyce świątecznej. Na koniec odbyli spacer po Rynku Głównym. Obejrzeli krakowskie szopki, zajrzeli do Sukiennic i Kościoła Mariackiego, zakupili drobiazgi na świątecznym kiermaszu. Najbardziej zaciekawiła ich postać mima, którego wbrew pozorom nie przestraszyli się! Zadowoleni, choć zmęczeni wrócili do Jadownik.

autor tekstu: Joanna Sumara