1

KONKURS MUZYCZNO – JĘZYKOWY Piosenka angielska i niemiecka!
Dzień Babci i Dziadka – klasa 2

8 lutego 2018 r. w klasie 2  zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka , na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich pod okiem wychowawcy przedstawienie pt.”Zawsze niech będzie Babcia, zawsze niech będzie Dziadek „, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości uczniowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prace,  po czym częstowali się pysznymi słodkościami. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Zimowisko 12-16.02

12 lutego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zimowisko. Uczestniczyło w nim 32 uczniów, opiekę nad grupą sprawowało czworo opiekunów: Małgorzata Kania, Gabriela Ogar, Anna Kopytko oraz Joanna Cebula.

 

Dzień 5 – piątek

W ostatnim dniu zimowiska zwiedzaliśmy Podziemia Rynku Głównego w Krakowie – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pani przewodnik bardzo interesująco opowiadała nam o dawnych losach Krakowa. Usłyszeliśmy też legendę która mówi o tym jak miasto zyskało swoją nazwę.
Byliśmy też wewnątrz kościoła Mariackiego. Karmiliśmy gołębie, zakupiliśmy też drobne pamiątki.

Dzień 4 – czwartek

Kolejny dzień upłynął nam wesołej atmosferze. Po śniadaniu pojechaliśmy do kina Planeta w Brzesku gdzie obejrzeliśmy bardzo zabawny film pt. „Tedi i mapa skarbów”. Po seansie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego w Brzesku gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Po powrocie do szkoły zjedliśmy pyszny obiad a następnie graliśmy na sali gimnastycznej w różne gry ruchowe.

 

Dzień 3 – środa

W planie dzisiejszego dnia mieliśmy wycieczkę do Wiśnicza. Zwiedziliśmy przepiękny zamek Kmitów i Lubomirskich o którym bardzo ciekawie opowiadała nam Pani przewodnik. W Bastionie VR mieliśmy możliwość obejrzenia wirtualnej rzeczywistość pozwalającej na podróż w czasie, łączącej ekscytującą zabawę z informacją o przeszłości. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus to swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Obejrzeliśmy jego wnętrza i życie mieszkańców…

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum pamiątek po Janie Matejce – „Koryznówka”…

Po powrocie do szkoły zjedliśmy ciepły obiad a pozostały czas spędziliśmy na wspólnych zabawach i oglądaniu filmu pt. „Magiczny las”.

 

 

Dzień 2 – wtorek

Dziś zwiedziliśmy Zamek w Dębnie, choć było dość chłodno atmosferę podgrzewały opowieści Pani Przewodnik oraz zabawy na śniegu …

Po powrocie zjedliśmy ciepły obiad i udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie graliśmy w „zbijaka” oraz inne gry….

Po krótkim odpoczynku oraz podwieczorku urządziliśmy sobie małą zabawę na zakończenie karnawału 🙂

Dzień 1 – poniedziałek

Dzisiejszy dzień upłynął nam szybko i w miłej atmosferze. Po śniadaniu odwiedził nas Pan Policjant który wygłosił prelekcję między innymi na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz różnych zagrożeń na jakie można natknąć się korzystając z Internetu. Po obiedzie cała grupa pojechała na basen gdzie Pan Rafał Madej przeprowadził ciekawe zajęcia w wodzie, był też czas na swobodną zabawę oraz zjazdy na zjeżdżalni.
Lekcja w bibliotece

Uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawcą, zostali zaproszeni przez panią Małgorzatę Gołąb do Publicznej Biblioteki w Jadownikach na lekcję pt. ,,Zmysły”.

Lekcja mówiła o zmysłach człowieka, a inspiracją do przygotowania i przeprowadzenia lekcji była książka Meneny Cottin pt. „Czarna książka kolorów”. Książka opowiada o niewidomym chłopcu i o tym jak on widzi świat i kolory. Podczas lekcji dzieci przekonały się jak niezmiernie ważne dla każdego człowieka są zmysły.  Jak pomagają nam w poznawaniu otaczającego nas świata. Uczniowie poprzez różne doświadczenia mogli zbadać smak, węch i kształt niektórych warzyw i owoców. Podsumowując przeprowadzone badania wspólnie wyciągnęli następujące wnioski: Każdy ze zmysłów dostarcza człowiekowi innych doznań. Brak chociażby jednego z nich powoduje, że nasze doznania są uboższe, dlatego wszystkie są jednakowo ważne.

autor tekstu : Alicja Licak

 

 
Zabawa karnawałowa klas młodszych

W środę do naszej szkoły przybyli niezwykli goście. Były księżniczki, wróżki, królowie, żołnierze, czarodziej, dynia, pajączek, kowboj i wiele innych postaci. Wszyscy w rytm karnawałowej muzyki bawili się doskonale. Oprócz tańca były też różne zabawy i konkursy prowadzone przez animatorki.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Dziś, w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, w  naszej szkole gościli przedstawiciele straży pożarnej: Pan Przemysław Duda, Pan Zbigniew Serwatka, Pan Bartłomiej Stępek oraz Pan Piotr Czernecki,  którzy prowadzili zajęcia dla uczniów klas I-III. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w tą ważną lekcję, chętnie brali też udział w ćwiczeniach.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 

autor tekstu: Anna Kopytko

źródło: www.wosp.org.pl

 
Zabawa Choinkowa

Na zakończenie karnawału w szkole zorganizowana została zabawa choinkowa. Uczniowie świetnie się bawili na sali gimnastycznej w blasku kolorowych świateł które nadały odpowiednią atmosferę.  Czas zabawy minął szybko i w miłej atmosferze. Opiekę wychowawców nad dziećmi wspomogło kilkoro rodziców. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Autor tekstu: Anna Kopytko
Zebranie śródroczne dla Rodziców

1.02 odbyło się śródroczne zebranie z Rodzicami. Wszyscy mieli okazję obejrzeć przygotowane przez świetlicę szkolną Jasełka oraz wysłuchać prelekcji pracownika poradni wspomagającej wychowanie swoich dzieci. Po ogólnym zebraniu na sali gimnastycznej odbyły się spotkania z wychowawcami klas.
Wizyta w teatrze

31 stycznia uczniowie klas : I a , I b, II  oraz III a i III b , pod opieką wychowawców  wyjechali do Cent rum Bibliotecznego w  Brzesku na spektakl teatralny  pt.,, Nowe szaty cesarza”.    Klasyczna baśń Hansa Christiana Andersena opowiadała historię wyjątkowo próżnego cesarza , zainteresowanego wyłącznie kupowaniem nowych strojów , nie zaś dobrem swoich poddanych . Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej lamy, uczniowie przypomnieli sobie, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to, w jaki sposób traktujemy innego człowieka. W dzisiejszych czasach, w dobie materializmu i zaniku wartości baśń Hansa Christiana Andersena nabywa szczególnej mocy.

autor tekstu : Alicja Licak
O książce – oddział „O”

Styczniowe zajęcia w Bibliotece Publicznej w Jadownikach były poświęcone książce. Pani Marta Gołąb opowiedziała dzieciom dzieje książki, pokazała najstarsze egzemplarze z biblioteki. Dzieci dowiedziały się, że znajduje się tutaj 15000 książek i każda z nich ma swoje miejsce na półce. Wysłuchały wiersza Skarga książki i wykonały zakładki.

autor tekstu: Małgorzata Kurnik