1

Egzamin praktyczny – Karta rowerowa

Dziś uczniowie klasy IV zmagali się z egzaminem praktycznym na kartę rowerową. Przez cały rok szkolny dzieci zdobywały wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego jakie powinien znać każdy rowerzysta. Kilka dni temu miał miejsce test teoretyczny a dziś udało się też wszystkim zaprezentować wystarczające umiejętności praktyczne. Gościem w naszej szkole był policjant Pan Grzegorz Nalepa który wraz z nauczycielem prowadzącym Anną Kopytko nadzorował przebieg egzaminu. Wygłosił on krótką prelekcję na temat bezpiecznej jazdy na rowerze a na koniec złożył  dzieciom gratulacje oraz rozdał elementy odblaskowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy udanych egzaminów!!!
Kacper Rojkowicz szóstym zawodnikiem mistrzostw województwa w biegach przełajowych.

Na płycie lotniska w Nowym Targu rozegrano mistrzostwa województwa małopolskiego w biegach przełajowych. Kacper Rojkowicz po raz kolejny potwierdził swoją rewelacyjna formę biegową, zajmując szóste miejsce w biegach indywidualnych. Na 200m przed metą zajmował rewelacyjne 3 mce., lecz przed samym wbiegiem do strefy minęło go trzech zawodników. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej. Kacprowi serdecznie gratulujemy 🙂
GĄSIENICA – TAJEMNICA ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

W czasie majowych zajęć w bibliotece dzieci zapoznały się z cyklem rozwojowym motyla- obejrzały bajkę Zou i gąsienica i przygotowaną przez panią bibliotekarkę prezentację Polskie motyle. Podziwiały ich kształty i kolorystykę. Niektóre z tych motyli widziały w swoich ogrodach. Potem na narysowanych przez siebie łąkach naklejały kolorowe gąsienice wykonane ze zwiniętych w kulki bibułek.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Turniej BRD

Zmagania młodzieży w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz zmierzyć się z torem przeszkód na rowerze. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Kołek, Anna Dzieńska, Kacper Stec oraz Kacper Rojkowicz, Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.
Szkolne dni bezpieczeństwa cyfrowego

W ostatnich dniach w szkole odbywały się dni bezpieczeństwa cyfrowego. Szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, realizowanym przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach programu rządowego BEZPIECZNA+.

Celem tego przedsięwzięcia jest prowadzenie działań informacyjnych, edukacyjnych i motywujących uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół do zdobycia wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

W ramach projektu przeprowadzone zostały: apel, lekcje oraz spotkanie z rodzicami prowadzone przez edukatora cyberbezpieczeństwa. Zachęcamy do korzystania ze strony poświęconej tej tematyce www.cyfrowobezpieczni.pl.

 
Wycieczka do Ojcowa – kl. V

14 maja klasa V wzięła udział w wycieczce do Ojcowa. Uczniowie przebyli trasę do Groty Łokietka, zwiedzili ruiny Zamku Ojcowskiego, przeszli przez Bramę Krakowską i spacerowali pięknymi szklakami oglądając przyrodę. Następnie udaliśmy się do Zamku w Pieskowej skale gdzie zobaczyliśmy też Maczugę Herkulesa oraz piękne ogrody. Dzieci wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń.

 
Święto Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja – to słowa piosenki, której nie może zabraknąć w pierwszych dniach obecnego miesiąca. Wszyscy uczniowie uczcili tą datę pamiętając o galowych strojach i śpiewając hymn państwowy. Uczniowie klasy 2 i 6 zaprezentowali żywą lekcję historii. Przedstawienie uświetnił chór dziewcząt z klasy 7. Pogram artystyczny był montażem słowno – muzycznym, składającym się  z pieśni patriotycznych oraz historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowaniem akademii zajęli się wychowawcy: Pani Krystyna Kurtyka i Pan Jacek Duch.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Kacper Rojkowicz mistrzem powiatu Brzesko w biegach przełajowych

W Czchowie po swój największy triumf w biegach sięgnął Kacper Rojkowicz. Rywalizując w roczniku 2005-2006 zajął pierwsze miejsce w powiecie Brzesko w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach startowało 26 chłopców. Rywalizowali na dystansie 1 km. Kacprowi serdecznie gratulujemy.
Konkurs wierszy o Ojczyźnie

27.kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 7 w Brzesku odbył się MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIERSZY O OJCZYŹNIE. Nasz oddział przedszkolny reprezentował Bartek Krzyształ, zwycięzca konkursu grupowego. Bartek pięknie powiedział wiersz Joanny Białobrzeskiej MOJA MAŁA OJCZYZNA. Zajął III miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Autor tekstu M. Kurnik

 
XIII Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP

W piątek 30 kwietnia na basenie BOSiR w Brzesku, reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich z okazji Dnia Flagi RP. Emilia Szczęch startowała na dystans 25 m stylem dowolnym, Nikola Kołek oraz Pan Rafał Madej na dystans 50 m stylem dowolnym. Emila zajęła I miejsce (czas 23 sek.), Nikola startując z reprezentantkami sekcji BOSiR uzyskała czas 41 sek. zdobywając V miejsce, natomiast Pan Rafał uzyskał czas 32 sek., co uczyniło go zwycięzcą w kategorii „open”. Wszyscy znacząco poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy wyników !!!