1

Sztafetowe biegi przełajowe

Nasi uczniowie rozpoczęli sportowy rok szkolny 2018/2019 drużynowymi biegami przełajowymi. 26 września na stadionie KS Okocimski w Brzesku rozegrano mistrzostwa gminy Brzesko w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentował zespół dziewcząt w składzie: Nikola Kołek, Anna Dzieńska, Klara Hojnowska, Karolina Świerczek, Emilia Szczęch, Natalia Cichońska, Paulina Pawlikowicz, Aleksandra Kleśny, Wiktoria Topolska i Kornelia Cebula. Po nie najlepszym początku, zawodniczki pięły się powoli do góry aby na ostatniej zmianie wyjść na III m-ce. Po zaciętej walce, na ostatnich metrach uległy dziewczętom z Poręby Spytkowskiej i ostatecznie zajęły IV m-ce. Mimo tego za wolę walki i ogromną determinację należą się im się ogromne brawa!

Autor tekstu: Rafał Madej
Robimy sok owocowo – warzywny.

27 października uczniowie uczęszczający na świetlicę  wraz z panią Alicją Licak zaplanowali zrobienie świeżo wyciskanego soku owocowo – warzywnego. Pomysł na zrobienie soku poprzedziły zajęcia na temat „Zdrowego odżywiania”  oraz uświadomienie dzieciom jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców w okresie jesiennym. Dzieci przyniosły do szkoły m.in. marchewki, jabłka, winogrona. Zanim przystąpiliśmy do pracy uczniowie zapoznali się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jej działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Wspólnie obieraliśmy i kroiliśmy przyniesione warzywa i owoce, po czym przystąpiliśmy do wyciskania soku . Każdy z uczniów chciał wypróbować działanie sokowirówki wrzucając obrane przez siebie owoce i warzywa. Było przy tym dużo frajdy , ale najlepszy był sok , którym delektował się każdy po skończonej pracy. Sok smakował dzieciom tak bardzo , że pozostały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy ”

Autor tekstu: Alicja Licak
Wycieczka do kina – klasa VIII

21 września uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Panem Rafałem Madejem oraz Panią Małgorzatą Kania odwiedzili brzeskie Kino. Obejrzeli seans filmowy pt.”Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film ten, inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera, opowiada historię polskich asów przestworzy.

Autor tekstu: Rafał Madej
15 IX Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września przypada Międzynarodowy dzień Kropki- z tej okazji pani Marta Gołąb zaprosiła nas do biblioteki. Obejrzeliśmy historię małej dziewczynki, której życie zmieniła zwyczajna kropka. Wiemy teraz, że każdy z nas ma ukryte jakieś talenty, które czekają na nasze odkrycie. Szukaliśmy kropek w codziennym życiu, bawiliśmy się w kropkowe bystre oczko, próbowaliśmy małe kolorowe kropki wrzucić do pojemniczków. Z kolorowych kropek wykleiliśmy ślimaka. Na zakończenie zajęć pani Marta poczęstowała nas słodkimi kropkami.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
79 rocznica bombardowania dworca Brzesko-Słotwina

Uczniowie Anna Dzieńska, Nikola Kołek, Kacper Stec, Dilara Nazli, Magdalena Darłak oraz Jakub Hebda  pod opieką Pani Joanny Cebuli, reprezentowali naszą szkołę w obchodach 79-tej rocznicy bombardowania dworca Brzesko-Słotwina. Dzieci złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tragicznego nalotu.

 
Witaj Szkoło!!!

 

3 IX uczniowie przywitali nowy Rok Szkolny. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia którą przygotowały dzieci pod opieką Pani Joanny Cebuli. Wszyscy radośni i pełni sił wrócili do szkolnych obowiązków 🙂