1

Wizyta w Bibliotece – klasa 3

15 października klasa 3 wraz z wychowawcą – Krystyną Kurtyką zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Jadownikach na lekcję pt. „Co to jest muzyka?”. Pani Marta Gołąb bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o historii muzyki, rodzajach i gatunkach, o znanych polskich kompozytorach dawnych i współczesnych. W dalszej części zajęć zostały zaprezentowane instrumenty muzyczne o których pięknie opowiadał Pan Wiesław Porwisz, kapelmistrz Orkiestry Dętej z Browaru Okocim w Brzesku. W niecodzienny sposób uczniowie osobiście mogli spróbować swoich sił podczas muzykowania na danych instrumentach. Zabawa była przednia! Uczniowie nie kryli zadowolenia z tak miło spędzonego czasu.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Inscenizacja konklawe

Kilka dni temu przeżywaliśmy 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Z tej okazji w kościele w Jadownikach chłopcy z naszej szkoły pod kierunkiem opiekuna, ks. Witolda Tadeusiaka, przedstawili inscenizację „Konklawe” ukazującą wybór Ojca Świętego. Było to bardzo ciekawe wystąpienie pokazujące jak wybrany został Nasz Jan Paweł II.
III mce w halowej piłce nożnej dziewcząt

Reprezentacja szkoły w składzie Emilia Szczęch, Nikola Kołek, Anna Dzieńska, Dominika Legutko, Klara Hojnowska, Wiktoria Topolska, Natalia Cichońska, Aleksandra Czernecka, Agnieszka Mrożek zajęła III mce. w halownej piłce nożnej dziewcząt. W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Brzesku odbył się turniej piłkarski z udziałem pięciu szkół podstawowych z gminy Brzesko. Zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczyny wygrały mecz z koleżankami z Mokrzysk, zremisowały z Brzeską dwójką i Jadownikami. W ostatnim meczu uległy dziewczętom z PSP Nr 3 Brzesko.
KONKURS THE BEST OF THE BEST

W czerwcu w klasie 7 odbył się Konkurs The Best of The Best czyli Najlepszy z Najlepszych. Przeprowadzony testy końcowe oparty był na materiale z podręcznika z języka angielskiego English Class A2+ opracowywanym w roku szkolnym 2017/ 2018. Test został przeprowadzony przez nauczycielkę języka angielskiego: Panią Kornelię Jakubowską – Żółty. Nagrody zostały sponsorowane przed Wydawnictwo Językowe Pearson, z którego książek korzystaliśmy w tym roku. Wszystkie dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce: Piotr Grodny (kl. 7)

II miejsce: Wiktoria Węgrzyn (kl. 7)

III miejsce: Jowita Ważydrąg (kl. 7)

Odbył się także w tamtym roku:- zdjęcia do konkursu w załączniku.

KONKURS PLASTYCZNO JĘZYKOWY DLA KLAS 7 SZKOŁY PODSTAWOWEJ Drawing a biography about…

W listopadzie 2017 odbył się konkurs z języka angielskiego dla klasy 7, pt. Drawing a biography about… Był to konkurs zarówno plastyczny jak i językowy. Głównym zadaniem uczniów było stworzyć komiks obrazujący najważniejsze fakty z życia słynnych osób z naszej przeszłości a także  przelać słowo angielskie na papier na podstawie udostępnionych materiałów. Konkurs został przeprowadzony przez nauczycielkę języka angielskiego: Panią Kornelię Jakubowską – Żółty.Nagrody w konkursie zostały ufundowane przed Wydawnictwo Językowe Pearson, z którego książek uczniowie korzystają.

WYNIKI KONKURSU

I MIEJSCE: Amelia Wielgosz Kl.7

II miejsce: Amelia Mrożek kl.7

III miejsce: Piotr Grodny kl.7

Wyróżnienie: Marzena Pawlikowicz
Noc filmowa

Uczniowie klasy ósmej pod opieką Pana Rafał Madeja i Pni Alicji Licak zorganizowali w szkole „noc filmową”. W trakcie nocy uczniowie obejrzeli kilka ciekawych filmów. „Sierra Burger jest przegrywem”’ „Ósmoklasiści nie płaczą” czy „Jurassic Word – Upadłe Królestwo”. W czasie gdy dziewczęta oglądały filmy, chłopcy spełniali swoje pasje grając na PS 4. Noc filmowa zakończyła się o 7.00 rano.
JESIENNY SPACER

W październikowy dzień dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią wybrały się w pola na poszukiwanie jesieni. Z pól pozbierane są już plony, chociaż znaleźliśmy jeszcze cały zagon rzepy. Ponieważ to pole należy do babci naszego zerówkowicza Kuby, wyrwaliśmy jedną rzepę do kącika przyrody. Kuba z radością opowiedział nam o pracy w polu. Między brzozami  znaleźliśmy kilka muchomorów- nie niszczyliśmy ich jednak bo wiemy, że są ozdobą lasu i stanowią pokarm dla zwierząt.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 
CZYSTE POWIETRZE

Otrzymaliśmy do zerówki oczyszczacz powietrza przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze. W związku z tym wspólnie z panią Martą Gołąb przygotowałam w bibliotece w Jadownikach zajęcia o znaczeniu czystego powietrza dla naszego zdrowia. Wspólnie z dziećmi wykonałyśmy kilka doświadczeń z których wynika, że * bez powietrza nie da się żyć *powietrze nie ma smaku, zapachu ani koloru *jest wszędzie dookoła nas *można je ogrzać albo oziębić *powietrze można złapać *przedmioty napełnione powietrzem unoszą się *ruch powietrza powoduje wiatr. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Uff, dbamy o powietrze- dbamy o naszą planetę- nie sami z rodzicami. Dowiedziały się z niej co należy robić, aby nie zanieczyszczać powietrza. Na koniec dzieci zrobiły papierowe wiatraczki, którymi będą sprawdzać siłę wiatru.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
PIECZONE KIEŁBASKI

Mama Julki zaprosiła nas do swojego ogrodu na upieczenie kiełbasek przy ognisku. Nad wszystkim czuwał dziadzio Julki pan Julian Sroka. Dzieci zbierały w pobliskim brzozowym lasku suche gałęzie a potem nad ogniskiem piekły kiełbaski. Były  pyszne. Bawiliśmy się w ogrodzie i w lasku. Jedliśmy też smaczne mufinki. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
ZDROWO W ZERÓWCE

W październiku dużo czasu poświęciliśmy na rozmowę o tym, co jest konieczne abyśmy byli silni i zdrowi. Doszliśmy do wniosku, że duże znaczenie ma spożywanie surowych owoców i warzyw. Oglądaliśmy i opisywaliśmy przyniesione przez dzieci warzywa, dowiedzieliśmy się jakich witamin nam dostarczają, zrobiliśmy z marchewek i jabłek pyszny sok. W domu z rodzicami wykonaliśmy jarzynowe postacie. Wszystkie były bardzo pomysłowe więc urządziliśmy wystawę na szkolnym korytarzu.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Sukcesy kręglarskie.

Realizując swoje sportowe zainteresowania, uczniowie Naszej szkoły uczestniczą w szeregu imprez sportowych. Część z nich wybrało kręglarstwo klasyczne jako doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego. Iza, Nikodem, Piotr, Żaneta z wielkimi sukcesami reprezentują szkołę na gminnych oraz ogólnopolskich zawodach. Na „wrześniowym kulaniu” w ramach Grand Prix 2018 zajmowali odpowiednio I, II, III i IV mce a Izabela Cebula na „Wielkopolskim Turniej Kręglarskim” w Poznaniu, zajęła III mce wśród młodziczek. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.