1

Z WIZYTĄ W CZASŁAWIU

7 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I i III odwiedziły Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Po dotarciu na miejsce, pieszo udaliśmy się na Zaczarowane Wzgórze. Tam zostaliśmy serdecznie powitani przez gospodarzy. Zjedliśmy swoje drugie śniadania, napiliśmy się ciepłej herbaty. W ciągu dnia karmiliśmy zwierzęta w zagrodzie. Czegoż tam nie było? Nakarmiliśmy kozy i barany. Jedna z kóz – Papryczka oprowadzała nas po zagrodzie i w żaden sposób nie dała się zagonić do innych. Widzieliśmy tam króliki i świnki morskie. Inne świnki, mimo pięknej pogody, nie zechciały się z nami spotkać. Tam widzieliśmy także różne gatunki kur, gęsi i kaczek. Najdostojniej prezentowały się biegusy. Zobaczyliśmy też młode przepiórki. Później odwiedziliśmy krowę Czesię. Krowa, choć nie była prawdziwa, to była naturalnej wielkości. Każdy mógł spróbować sił w jej dojeniu. Przy okazji poznawaliśmy różne ciekawostki na temat spotykanych zwierząt. Następnie udaliśmy się do koni. Poznaliśmy charakterystyczne cechy koni różnych maści. Każdy z uczestników wycieczki mógł zrobić rundkę po placu na koniu (wierzchem!). Później były zajęcia kulinarne. Każdy uczeń zapoznał się z rodzajami dyń, a następnie wszyscy wspólnie przygotowali produkty na zupę dyniową. Pokroiliśmy dynie, ziemniaki, cebulę (z płaczem!), a imbir, czosnek i paprykę miały przygotować panie kucharki. Kiedy panie gotowały dla nas zupę, my malowaliśmy kolorowe, jesienne lampiony. Po zakończonej pracy udaliśmy się do jadalni. Tam ugościliśmy się zupą dyniową i pysznymi tostami. Pojedzeni udaliśmy się na „dyniowe zawody”, a później pobawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec zakupiliśmy miejscowe pamiątki. Mieliśmy szczęście. Pogoda nam dopisywała. Humory także. Zajęcia prowadziły panie animatorki, a dziećmi opiekowały się panie: Krystyna Śmietana, Krystyna Kurtyka, Małgorzata Kurnik i Joanna Sumara. Bardzo pomocne w opiece nad dziećmi okazały się mamy uczniów, którym organizatorki dziękują za pomoc. To był piękny dzień wspólnej zabawy i integracji.

Autor tekstu: Joanna Sumara
Dekoracje w Naszej Szkole
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W PSP NR 1 W JADOWNIKACH

6 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole 2. szkolny konkurs pieśni patriotycznej. Celem konkursu było przybliżenie uczniom pięknych, historycznych już pieśni i tych współczesnych, tematycznie związanych z naszą Ojczyzną. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów klas 0-VIII.

Jury w składzie: p. Olga Bryła, p. Alicja Licak i p. Krystyna Śmietana wyłoniło zwycięzców.

  1. miejsce zajęły uczennice: Zuzanna Nizioł (kl. I) i Amelia Wielgosz (kl. VIII);
  2. miejsce przypadło: Wojciechowi Gawronowi (oddział przedszkolny) i Kornelii Świątkowskiej (kl. II b);
  3. miejsce zajęli: Filip Borowiec (kl. IV) i Barbara Mietła (kl. VIII).

Jury wyróżniło uczennicę klasy VI – Julię Świątkowską.

Podczas obrad jury, piękne piosenki o Polsce zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Po ich występie wszyscy uczniowie włączyli się do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych w formie karaoke.

Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Kurnik i Joanna Sumara. Nagrody dla laureatów zakupiły organizatorki. Upominki dla wszystkich uczestników konkursu przekazało Biuro Promocji przy Urzędzie Miasta Brzeska.

Organizatorki gratulują wszystkim uczestnikom wspaniałych występów przed publicznością szkolną i życzą dalszych sukcesów. Dziękują także Biuru Promocji za otrzymane materiały promujące miasto i gminę Brzesko.

Autor tekstu: Joanna Sumara