1

Jasełka – oddział „0”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego

zaprosiły rodziców do szkoły. Na początku przedstawiły jasełka, potem

wspólnie z rodzicami śpiewały piękne kolędy. Mama Kuby pani Katarzyna

Bujak przeczytała krótkie opowiadanie o tym jak wół i osioł trafili do

stajenki. Dzieci odgadywały zagadki związane ze świętami,śpiewając i

tańcząc podały przepis na świąteczne  pierniczki.Potem na srebrnej

nitce przekazywały świąteczne życzenia i każdy wziął kawałek tej

nitki aby w domu na niej zawiesić najładniejszą bombkę.Za rodzinne

prace plastyczne Moja choinka otrzymały nagrody. Na zakończenie

zaśpiewaliśmy kolędę Bóg się rodzi.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z pomocą rodziców zorganizowali spotkania w swoich klasach gdzie zjedli wspólne danie wigilijne, złożyli sobie życzenia świąteczne oraz połamali się opłatkiem.

 
Ozdoby choinkowe

Pani Marta Gołąb z biblioteki zwróciła się do nas o pomoc w

przygotowaniu ozdób na choinkę. Z ochotą poszliśmy do biblioteki.

Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania Święta pana Misia, porozmawialiśmy

o świątecznych zwyczajach a potem przystąpiliśmy do wykonania pawich

oczek i koszyczków. Teraz choinka w bibliotece wygląda pięknie.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
„A nadzieja znów wstąpi w Nas… „

,, A nadzieja znów wstąpi w nas” , pod takim hasłem odbyło się przedstawienie , które przypomniało nam jak ważny jest czas Bożego Narodzenia i dlaczego tak uroczyście je obchodzimy. Nad jego całością i przebiegiem czuwały panie: koordynator – pani Alicja Licak i pani Małgorzata Kania. Przepiękne dekoracje przygotowała Pani Iwona Grochola. Salę widowni wypełnili licznie zgromadzeni mieszkańcy Jadownik oraz zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska  – Tomasz Latocha , sołtys Jadownik –  Jarosław Sorys ,  Jolanta Dadej – radna gminy ,  Maciej Podobiński – radny powiatu , Jerzy Świerczek – prezes Regionalnej Izby Miłośników Ziemi Jadownickiej oraz wielu innych.

Wszystkich przybyłych  gości powitała przewodnicząca Rady Rodziców –                     pani Anna Kraj. Jasełka  składały się z dwóch części. Pierwsza część – ,, Wieczerza wigilijna”  ukazała widzom polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Akcja toczyła się przy stole wigilijnym, gdzie matka i ojciec przybliżali swym córkom jak wyglądała Wigilia dawniej –  w ich dzieciństwie , a jak dziś. W rolę matki wcieliła się pani – Joanna Gawron , rolę ojca zagrał – pan Rafał Madej,  a sąsiadkę – pani Jolanta Chrzanowska. Druga część rozpoczęła się kolędą ,, Bóg się rodzi ”  oraz odsłonięciem sceny ,    gdzie ukazała się piękna betlejemska szopka z Maryją , Józefem i nowonarodzonym Jezuskiem. Szopkę zaś otaczał zastęp aniołów do których dołączyli pastuszkowie oraz Trzej Królowie , którzy złożyli Nowonarodzonemu cenne dary. Tutaj rolę aniołów odegrały panie –  Magdalena Nizioł  i Anna Kraj.  Jasełka były wzbogacone o śpiew kolęd , a dopełnieniem całości stał się występ uczennic :  Zuzanny Nizioł  z klasy I  oraz  Amelii Wielgosz z klasy VIII  , które wykonały  na klarnetach utwór    ,, Mizerna Cicha”.

Występujący aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role  co sprawiło , że Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój .  Kiedy część artystyczna dobiegła końca , wszyscy  otrzymali gromkie brawa , były też podziękowania i życzenia świąteczne, a  także  kosz słodyczy w podziękowaniu za piękne wykonanie przedstawienia.

Autor tekstu : Alicja Licak
Mistrzostwa powiatu Brzesko w pływaniu

Ogromnym sukcesem dla naszych uczniów, zakończyły się rozgrywane na basenie BOSiR w Brzesku mistrzostwa powiatu w pływaniu. Szkołę reprezentowało 16 zawodników a dziesięciu z nich stało na podium. Do tego sztafeta dziewcząt 6 x 25m zajęła II mce a w klasyfikacji medalowej zajęliśmy II mce ulegając tylko brzeskiej dwójce. Poniżej miejsca i wyniki naszych sportowców.
Katarzyna Kuza – II mce na 25m. stylem klasycznym, 36.37s.
Patryk Surma – I mce na 25m. stylem klasycznym, 29.28s.
Nikola Kołek – III mce na 50m. stylem klasycznym, 52.40s.
Gabriela Franczyk – VII mce na 50m. w stylu klasycznym, 1:02.87s.
Dominik Szczygiełek – VI mce na 50m. stylem klasycznym, 1:05.85s.
Amelia Gaudyn – II mce na 25m. stylem grzbietowym, 29.62s.
Barbara Szczygiełek – III mce na 25m. stylem grzbietowym, 29.76s.
Anna Mleczko – 7mce. stylem grzbietowym, 37.16s.
Patryk Stec – 4mce na 25m stylem grzbietowym, 35.43s.
Klara Hojnowska – I mce na 50m. w stylu grzbietowym, 44.94s.
Emilia Szczęch – 5 mce na 50m. w stylu grzbietowym, 50.29s. (pierwsza w swoim roczniku)
Natalia Cichońska – VII mce na 50m. w stylu grzbietowym, 1:04.83s.
Mikołaj Ziemiański – I mce na 50m. w stylu grzbietowym, 56.35s.
Jakub Kulig – II mce na 50m. w stylu grzbietowym, 57.52s.
Anna Dzieńska – I mce na 50m. motylkiem, 52.87s.
Wiktoria Topolska – II mce na 50. motylkiem, 1:09.86s.
Wręczenie nagród – Friendly Garden

11.XII Pani Kornelia Jakubowska-Żółty wręczyła uczestnikom konkursu Friendly Garden nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

 
Rozgrywki sportowe – klasa I

Uczniowie klasy pierwszej: Dawid Kotarba i Marcin Okaz, w ramach zajęć pozalekcyjnych, wzięli udział w XIX turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion – o puchar Tymbarku”. Życzymy chłopcom dalszych sukcesów i prezentujemy ich dyplomy.
Mikołajki

Odział przedszkolny

6 grudnia od samego rana dzieci z oddziału przedszkolnego z niecierpliwością czekały na świętego Mikołaja. Gdy już się zjawił w szkole przywitały go piosenkami i wierszem, a po otrzymaniu upominków zaprosiły do wspólnej zabawy przy muzyce. Św. Mikołaj wstąpił też do szkolnej świetlicy.

 

Klasy IV-VIII

Uczniowie klas IV-VIII z okazji mikołajek pod opieką wychowawców wybrali się na seans filmowy do kina w Tarnowie.

 

Mikołaj w  I klasie

6 grudnia zawitał do szkoły Mikołaj. Nie omieszkał zajrzeć do klasy pierwszej. Uczniowie z niecierpliwością czekali na gościa, który pojawił się dopiero na początku drugiej lekcji. Na powitanie zaśpiewali przybyszowi piosenkę o Mikołaju. Później były już tylko przyjemności. Wszyscy uczniowie otrzymali od Mikołaja wielkie paki słodyczy i zabawek. Przez resztę dnia wciąż do nich zaglądali. Teraz znowu pozostaje być grzecznym, by Mikołaja móc oczekiwać w przyszłym roku.

 

Klasa 3

Dnia 6 grudnia w klasie 3 odbyło się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Uczniowie otrzymali upragnione prezenty  a na pożegnanie zaspiewaly świąteczną piosenkę. 10 grudnia w ramach prezentu mikolajkowego klasa 3 wybrała się do Kina Planeta na film animowany pt.Grinch. Śmiechu było co niemiara .

 

 
Izabela Cebula mistrzynią Polski w kręglach klasycznych !!!

Sobotnio-niedzielny występ na Mistrzostwach Polski we Wronkach Izabela Cebula może zaliczyć do najbardziej udanych w tym sezonie.
Wynik 1074 kręgle (540 eliminacje/534 finał) zapewniły Izabeli złoty medal i tytuł MISTRZYNI POLSKI w kat. młodziczka na rok 2018/2019.
Iza wygrała pewnie wyprzedzając drugą i trzecią w rywalizacji zawodniczkę o odpowiednio 48 i 71 kręgli. BRAWO BRAWO IZA!!!
Nagrodą za zwycięstwo jest wyjazd na Puchar Świata, który w przyszłym roku zostanie rozegrany w Rokycanach (CZECHY).
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FRIENDLY GARDENS

Na początku roku szkolnego 2018/2019 rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego Friendly Gardens dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej i klas 3 gimnazjalnych, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie Filia w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictwa językowego Pearson i Macmillan. Konkurs ten odbył się w PSP nr 1 i 2 w Jadownikach i PSP w Sterkowcu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe. Uczniowie trzech szkół biorąc udział w tym konkursie, mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na problemy ekologii i ochrony środowiska a tym samym uświadomienie znaczenia różnorodności roślinności dla życia na Ziemi, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. Klasy 0-3  miały narysować tzw. przyjazny ogród oraz podpisać po angielsku słówka, które znają. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach: Kornelia Stanek, Gabriela Kozioł, Wojciech Gawron, Zuzanna Nizioł, Julia Bujdo, Julia Łukasik, PSP nr 2 w Jadownikach: Aleksandra Andrzejewska, Joanna Cholewa, Wanessa Pałka, Małgorzata Sidorko, Szymon Barczak, Lena Małek, PSP w Sterkowcu: Natalia Kargol, Jakub Kargol, Dawid Rachwał, Marek Rachwał, Adrian Zachara. Klasy 3-6 miały zrobić zdjęcie przyjaznemu ogrodowi swoim telefonem i opisać ją w ciekawy sposób po angielsku, tworząc prezentację multimedialną. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach:  Anna Dzieńska, Nikola Kołek, PSP nr 2 w Jadownikach: Gabriela Sidorko i Zofia Jaszczyńska, PSP w Sterkowcu: Jakub Bodzioch. Klasy 7-8 i 3 gimnazjum również miały zrobić zdjęcie przyjaznemu ogrodowi, przy tym napisać maila w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminami zarówno gimnazjalnymi jak i ósmoklasisty. Wyróżnione prace należą do: PSP nr 1 w Jadownikach:  Piotr Grodny, PSP nr 2 w Jadownikach: Maria Kokoszka i PSP w Sterkowcu: Dominika Mucha.

Konkurs Friendly Gardens jest częścią Projektu Ogrody, realizowanego w tym roku w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2018 do czerwca 2019 pod kierownictwem Alicji Koźmińskiej. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu bedzie event, pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie różnorodności roślinności dla życia na Ziemi. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do w/w sponsorów, a także do Fundacji Łąka, która dostarczyła dla wszystkich uczestników (63 osób) nasiona kwiatów. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska – Żółty