1

Biblioteka jakiej nie znamy

Dnia 20.03.2019r. klasa 3 wraz z wychowawcą :Krystyna Kurtyka wzięli udział w zajęciach w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku pod hasłem :,,Biblioteka jakiej nie znamy .Na samym początku prowadząca zachęcała do różnych zabaw, dzieci odgadywaly zagadki, układały memory, oglądały ciekawe albumy i książki. W dalszej części zwiedzaly bibliotekę dla dzieci i dla dorosłych. Bardzo ciekawymi zajęciami były zajęcia plastyczno-techniczne oraz omówienie i przedstawienie przez panią bibliotekarke lektury do klasy 3 Marii Kruger ,,Karolcia ” w formie teatrzyku. Uczniowie odpowiadali na pytania ze znajomości książki, z wielkim zaciekawieniem słuchali fragmentów czytanych przez prowadzącą. Na pożegnanie uczniowie otrzymali ciekawe gadżety, z których będą korzystać podczas zajęć lekcyjnych. Wyrażając swą wdzięczność za poświęcony czas zyczylismy pani bibliotekarce dużo zdrowia, realizacji planów oraz licznych powodów do satysfakcji.

Autor :Krystyna Kurtyka
Szukamy wiosny

W przeddzień kalendarzowej wiosny wybraliśmy się na spacer, aby sprawdzić czy czasem jej gdzieś nie widać. Jest! W ogrodach kwitną krokusy i pierwiosnki oraz krzewy a w lasku zawilce. Na wierzbach i leszczynach są bazie. Spotkaliśmy szpaki i kosy. Dzień był chłodny, ale urządziliśmy sobie krótki bieg i zaraz zrobiło się nam cieplej. Jutro oficjalnie przywitamy wiosnę.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 

 
IDZIEMY Z MARZANNĄ

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny przedszkolaki z oddziału zerowego i uczniowie klas I-III tradycyjnie pożegnali zimę. Najpierw wszyscy przeszliśmy w pochodzie z marzanną przy głośnym akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Później z radością spaliliśmy symbol zimy (chociaż, niektórym łezka w oku się zakręciła). Na koniec wróciliśmy do szkoły. Okazało się, że tutaj czekała na nas Pani Wiosna. Z radością wzięliśmy udział w tym spotkaniu. Na początek przedszkolaki przedstawiły zebranym wiosenny spektakl, w którym pojawiły się żabki, bociany, misie, pszczółki, zajączki. Później przyszła kolej na pierwszaki. Dzieci zaśpiewały piosenkę o wiośnie trzymając w dłoniach umajone gałązki. Kilkoro z nich zaprezentowało wiersze o wiosennej przyrodzie. Następnie każda z klas prezentowała przygotowany przez siebie program, po czy przeszliśmy do zabaw i zagadek Pani Wiosny. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały znaną im z „zerówki” piosenkę o wiośnie. Inicjatorką całej imprezy była pani Małgorzata Kurnik. W rolę Pani Wiosny wcieliła się zaprzyjaźniona ze szkołą pani Marta Gołąb z filii Biblioteki Publicznej w Brzesku, a marzannę wykonał pan Świerczek.

Autor tekstu: Joanna Sumara
Mistrzostwa województwa małopolskiego w pływaniu

Reprezentacja szkoły w składzie: Anna Dzieńska, Klara Hojnowska, Nikola Kołek, Amelia Gaudyn, Katarzyna Kuza, Wiktoria Topolska, Patryk Surma, Mikołaj Ziemiański oraz Jakub Kulik wzięła udział w odbywających się w Nowym Sączu mistrzostwach województwa małopolskiego w pływaniu. Uczniowie ci zajmowali miejsca w pierwszej trójce w zawodach powiatowych, dzięki czemu zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich. Start w imprezie z taką rangą był dla nich cennym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i pełni optymizmu czekają na następne zawody. Gratulujemy nowych „życiówek”!
Koncert Zuzi

We wtorek, 19.marca 2019 roku, w RCKB w Brzesku odbył się niecodzienny koncert. Wykonawcami tegoż występu byli uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku, a na widowni znalazły się przedszkolaki. W gronie występujących znalazła się nasza uczennica, która przedstawiła zebranym utwór „Ajajaj – Nie lubię zastrzyków” wykonany na klarnecie. To nie pierwszy publiczny występ naszej uczennicy. Niedawno, z gronem swoich kolegów- muzyków zagrała dla pacjentów brzeskiego hospicjum. Dziękujemy Zuzi za zaangażowanie w koncerty i życzymy sukcesów.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Zdjęcia wykonała Magdalena Nizioł.
Sukces Zuzi

Uczennica klasy I – Zuzanna Nizioł reprezentowała naszą szkołę w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Konkurs odbył się 13 marca 2019 roku, tradycyjnie w PSP nr 3 w Brzesku. Zuzia zajęła II miejsce w kategorii klas pierwszych. Gratulujemy Zuzi i życzymy jej dalszych sukcesów.

Autor tekstu: Joanna Sumara

 
Wycieczka do Krakowa

W poniedziałek uczniowie klas starszych naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Odwiedziliśmy największą Krakowie arenę paintballowo-laserową CQB COMBO ARENA – obiekt liczący ponad 4000 m2 powierzchni do gry. Uczniowie bardzo dobrze się bawili podczas gry, współzawodnictwa oraz taktycznego treningu jaki przygotowali im panowie prowadzący grę.

Autor tekstu: Anna Kopytko
Wyniki konkursu piosenki angielskiej i niemieckiej

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PSP nr 1 W JADOWNIKACH

Ćwiczenie języka poprzez słuchanie piosenek zagranicznych to doskonały pomysł. Jest to prosta i przyjemna forma nauczenia się słówek w języku obcym! Jest to jeden z lepszych pomysłów na naukę języka!

Aby zmotywować uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego i rozwijania go we własnym pozaszkolnym zakresie,  dnia 28.02.2019 roku odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w PSP nr 1 w Jadownikach przy udziale całej społeczności szkolnej. Konkurs ten miał na celu wyłonienie zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej w PSP nr 3 w Brzesku, który odbędzie się na początku marca. O zwycięzcach zdecydowało Jury w składzie nauczycieli języka angielskiego: Kornelia Jakubowska – Żółty, Maria Mila, Krystyna Śmietana, nauczycielki języka niemieckiego: Jolanta Mrówka – Chrzanowska i dyrektora szkoły: Zenon Kubala. Główne nagrody z języka angielskiego zostały zasponsorowane przez ks. Witolda Tadeusiaka, który tym sposobem również chciał zmotywować uczniów do nauki języków. Pozostałe nagrody zostały zasponsorowane przez Wydawnictwa Językowe Pearson i Macmillan.

 

UCZESTNICY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

GRUPA 0-3:

I MIEJSCE: Zuzanna Nizioł, kl.1

II MIEJSCE: Milena Rożek, kl.2

III MIEJSCE: Julia Łukasik, kl.3

Wyróżnienie: Kornelia Staniek, kl.1

Wyróżnienie: Gabriela Świerczek,kl.0

GRUPA 4-8:

I MIEJSCE: Amelia Wielgosz, kl.8

(Reprezentantka naszej szkoły w PSP 3!!!)

II MIEJSCE: Barbara Mietła, kl.8

(Reprezentantka naszej szkoły w PSP 3!!!)

III MIEJSCE: Jowita Ważydrąg, kl.8

Wyróżnienie: Karolina Cichońska, kl.7

 

UCZESTNICY KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO:

I MIEJSCE: Amelia Wielgosz, kl.8

II MIEJSCE: Karolina Cichońska, kl.7

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Może następny występ będzie na scenie Voice Kids lub Voice of Poland J

 

Autor tekstu: Kornelia Jakubowska – Żółty

 

Posłuchaj jak śpiewały nasze zwyciężczynie (fragmenty)

Zuzanna Nizioł

Amelia Wielgosz

 

 

CIEKAWE LINKI O NAUCE JĘZYKA ANGIELKIEGO POPRZEZ PIOSENKI:

Nauka przez piosenki

Piosenki, czyli dobry sposób na naukę języka (wgląd w stronę z dnia 17.02.2019)

Gra dotycząca nauki piosenek / kilka poziomów trudności/ POLECAM!!!

Teksty piosenek