1

Turniej BRD na szczeblu powiatowym

25 kwietnia drużyna naszej szkoły (Nikola Kołek, Jakub Hebda, Samuel Grochola) wzięła udział rozgrywkach turniejowych BRD na szczeblu powiatowym. Turniej miał miejsce w PSP Nr 2 w Brzesku. Drużyny powitał burmistrz Brzeska T. Latocha, dyrektor wydziału edukacji J. Cierniak, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomasz Nosal, oraz wielu innych funkcjonariuszy policji nadzorujących przebieg turnieju. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki. Nasi uczniowie świetnie sobie radzili, choć nie zdobili zaszczytnego miejsca trzeba przyznać że ich wiedza i umiejętności jazdy po torze przeszkód są na wysokim poziomie. Gratulujemy!!!

Autor tekstu: Anna Kopytko
Wycieczka w Pieniny
Konkurs „ PISANKI – OZDOBY WIELKANOCNE ”

W marcu, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno – techniczny pod hasłem „ PISANKI – OZDOBY WIELKANOCNE ”.  Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne wykonanie dowolnej ozdoby wielkanocnej, w formie  pracy przestrzennej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 4 kwietnia. W tym dniu powołana przez organizatora komisja dokonała oceny zgłoszonych prac, zgodnie z przyjętymi  kryteriami zawartymi  w regulaminie konkursu.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie :

  1. Kornelia Staniek – kl. I
  2. Oliwia Repeta – kl. II b
  3. Agnieszka Cichońska – kl. I
  4. Paweł Pawlikowicz – kl. III
  5. Ksawery Repeta – kl. IV
  6. Julia Olchawa – kl. IV
  7. Aleksandra Czernecka – kl. V
  8. Patrycja Wąsik – kl. VI
  9. Nikola Kołek – kl. VI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Autor tekstu : Alicja Licak

 
PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA

PODWÓRKO TALENTÓW:

https://podworko.nivea.pl/

Uczniowie, rodzice!

Obecnie odbywa się konkurs organizowany przez firmę NIVEA na podwórko talentów – tzw. plac zabaw.

Nasza szkoła postanowiła zaryzykować i spróbować swoich szans. Dzięki szybkiej mobilizacji 19 uczniów z różnych klas, którzy przynieśli obrazki przedstawiające według ich wyobrażeń najpiękniejsze PODWÓRKO TALENTÓW zgodnie z tekstem piosenki zaproponowanej przez firmę NIVEA, jesteśmy teraz na etapie realizacji prezentacji multimedialnej (na podstawie m.in. tych obrazków), która musi być dołączona podczas zgłoszenia szkoły do konkursu do 12.04. MAMY BARDZO MAŁO CZASU!!!

Jest to konkurs zewnętrzny – może akurat uda nam się wygrać wspaniałe podwórko talentów. Jest to też konkurs wewnętrzny w szkole  – wyróżnione prace mogą liczyć na nagrodę szkolną.

Zapraszam do konkursu plastycznego, Kornelia Jakubowska-Żólty

 

Zgodnie z tekstem piosenki uczniowie namalowali zarówno podwórko talentów jak i podwórko ich marzeń J!!! Oto tekst do którego trzeba było namalować obrazek:

 
Bociany i inne ptaki

Nadeszła wiosna, a wraz z nią powracają z ciepłych krajów ptaki. Na zajęciach w bibliotece dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że ptaki potrafią latać. Porównywaliśmy dzioby ptaków- teraz wiemy dlaczego dziób bociana jest długi, dzięcioła ostry a orła zakrzywiony. Naśladowaliśmy bociany i wrony, a na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę-„Bociany w gnieździe”.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Turniej BRD w Szczepanowie

Dziś uczniowie klas V-VIII wzięli udział w gminnych eliminacjach Turnieju BRD w Szczepanowie. Zmagali się z testami wiedzy o ruchu drogowym oraz prezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód. Konkurencja była duża a walka o punkty zacięta. Drużyna starszych dzieci awansowała do etapu powiatowego który odbędzie się 25 kwietnia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Autor tekstu: Anna Kopytko