1

Karta rowerowa – egzamin praktyczny

Dziś uczniowie klasy IV zmagali się z rowerowym torem przeszkód aby zdać egzamin praktyczny i otrzymać kartę rowerową. Większość ma już za sobą egzamin teoretyczny tak więc  za kilka dni otrzyma gotowy dokument. W związku z egzaminem naszą szkołę odwiedził naczelnik wydziału ruchu drogowego kom. Tomasz Nosal który przeprowadził egzamin. Wszystkim gratulujemy!!!

Autor tekstu: Anna Kopytko

 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

6 czwerwca 2019 roku uczniowie klasy pierwszej wspólnie odwiedzili bibliotekę szkolną. Udali się tam na zaproszenie pani bibliotekarki – Jolanty Gagatek. Na początku spotkania obejrzeli spektakl o książce przygotowany przez uczniów klasy piątej. W jego treści znalazły się prośby książki, jej żale i skargi, a także jej ciekawe treści. Później odbył się konkurs zagadek czytelniczych. Każdy z uczniów zawalczył o słodkości – wykazując się znajomością treści i postaci z bajek. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów i pasowanie na czytelnika. Na koniec pani bibliotekarka przedstawiła rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki. Zwyciężczynią okazała się Lenka Maciejasz, której zakładka najbardziej spodobała się jury. Lenka w nagrodę otrzymała … oczywiście książkę. Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią dziękują pani bibliotekarce i starszym kolegom za tak miłą uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Chociaż niektórzy z nich już od jakiegoś czasu korzystali z zasobów biblioteki szkolnej, to od tej pory stali się zaprzysiężonymi czytelnikami.

Autor tekstu: Joanna Sumara
ZWYCIĘSTWO ZUZI

6 czerwca 2019 roku odbył się 6. Przegląd Piosenki Dziecięcej organizowany przez MOK w Brzesku. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Nizioł – uczennica klasy pierwszej. Zuzia swój występ przekuła w zwycięstwo, ponieważ zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy Zuzi i jej rodzicom, którzy dbają o przygotowanie wokalne córki, a także o każdy detal występu.

Autor tekstu: Joanna Sumara