1

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2018 – WAKACJE!!!

19 czerwca pożegnaliśmy Rok Szkolny 2018/2019. Podczas uroczystej akademii, na której ze łzą w nie jednym oku musieliśmy rozstać się z klasą VIII, Pan Dyrektor wręczył zasłużonym nagrody i dyplomy. Teraz nadszedł czas na odpoczynek i „naładowanie baterii” na przyszły rok, tak więc życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!!

 

Autor tekstu: Anna Kopytko

 

 
DZIĘKUJEMY ZA GŁOSOWANIE !!!

 

PODZIĘKOWANIA ZA GŁOSOWANIE

NA PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA

PRZED PSP 1 W  JADOWNIKACH

 

PSP 1 W  JADOWNIKACH bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas na oddawanie głosów. Placu zabaw nie wygraliśmy, ale spośród 334 miejscowości biorących udział w konkursie (kategoria: miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców) zajęliśmy 91 miejsce w rankingu ogólnopolskim. Dziękujemy za 2218 głosów! Mamy nadzieję, że jeśli jeszcze raz podejmiemy się kiedyś takiego zadania, mieszkańcy gminy Brzesko i okolic również nam pomogą!!!

DZIĘKUJEMY!!!

Kornelia Jakubowska-Żółty

Uczniowie i nauczyciele PSP nr 1 w Jadownikach.

 

RANKING  – WYNIKI KONKURSU

91  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA

Jadowniki

Św. Prokopa 4/-

woj. małopolskie / pow. brzeski

LICZBA GŁOSÓW: 2 218

 

 

 
Święto Patrona Naszej Szkoły
Karta rowerowa – egzamin praktyczny

Dziś uczniowie klasy IV zmagali się z rowerowym torem przeszkód aby zdać egzamin praktyczny i otrzymać kartę rowerową. Większość ma już za sobą egzamin teoretyczny tak więc  za kilka dni otrzyma gotowy dokument. W związku z egzaminem naszą szkołę odwiedził naczelnik wydziału ruchu drogowego kom. Tomasz Nosal który przeprowadził egzamin. Wszystkim gratulujemy!!!

Autor tekstu: Anna Kopytko

 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

6 czwerwca 2019 roku uczniowie klasy pierwszej wspólnie odwiedzili bibliotekę szkolną. Udali się tam na zaproszenie pani bibliotekarki – Jolanty Gagatek. Na początku spotkania obejrzeli spektakl o książce przygotowany przez uczniów klasy piątej. W jego treści znalazły się prośby książki, jej żale i skargi, a także jej ciekawe treści. Później odbył się konkurs zagadek czytelniczych. Każdy z uczniów zawalczył o słodkości – wykazując się znajomością treści i postaci z bajek. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów i pasowanie na czytelnika. Na koniec pani bibliotekarka przedstawiła rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki. Zwyciężczynią okazała się Lenka Maciejasz, której zakładka najbardziej spodobała się jury. Lenka w nagrodę otrzymała … oczywiście książkę. Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią dziękują pani bibliotekarce i starszym kolegom za tak miłą uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Chociaż niektórzy z nich już od jakiegoś czasu korzystali z zasobów biblioteki szkolnej, to od tej pory stali się zaprzysiężonymi czytelnikami.

Autor tekstu: Joanna Sumara
ZWYCIĘSTWO ZUZI

6 czerwca 2019 roku odbył się 6. Przegląd Piosenki Dziecięcej organizowany przez MOK w Brzesku. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Nizioł – uczennica klasy pierwszej. Zuzia swój występ przekuła w zwycięstwo, ponieważ zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy Zuzi i jej rodzicom, którzy dbają o przygotowanie wokalne córki, a także o każdy detal występu.

Autor tekstu: Joanna Sumara

 
DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się zabawy i konkursy dla dzieci. Klasy 0-3 uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez panie animatorki.  Klasy starsze rywalizowały w konkursie kulinarnym gdzie na koniec szanowne jury, po degustacji pysznych naleśników, ogłosiło zwycięzców. Od Rady Rodziców dzieci otrzymały słodkie paczki i wielkie balony. Wszyscy świetnie się bawili 🙂
WYCIECZKA DO ZALIPIA

Dzieci z oddz. zerowego, I i II klasy pojechały do Zalipia- malowanej wsi. Oglądaliśmy domy i budynki gospodarcze pomalowane w kwiatowe wzory. W Domu Malarek próbowaliśmy sił w malowaniu zalipiańskich kwiatów. W Zagrodzie Trójniaków zrobiliśmy placki pieczone na blasze i zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Wycieczka do Bałtowa

W poniedziałek 3 czerwca wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę do Bałtowa. Uczestniczyli w niej uczniowie świetlicy pod opieką nauczycieli : Pani Krystyny Śmietany, Pani Olgi Bryły, Pani Krystyny Kurtyki i  Pani Alicji Licak. Naszą niezwykłą przygodę z Bałtowem rozpoczęliśmy od zwiedzania Jura Parku, gdzie przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne oglądając różne okazy dinozaurów. Dużo emocji wzbudził wśród nas model roślinożercy jurajskiego – sejsmozaura, długości prawie 50 metrów. Podczas tych wędrówek bardzo ciekawie o minionych czasach opowiadała Pani przewodnik.  Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był Zwierzyniec Bałtowski, tzw. afrykańskie Safari. Najpierw odbyliśmy podróż amerykańskim schoollbusem pomiędzy egzotycznymi zwierzętami, potem w dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Po krótkim odpoczynku i posiłku ruszyliśmy do Sabatówki – magicznego świata czarownic. Tam spotkaliśmy się z czarownicą Hogatą, Hortensją i Teklą, przechodziliśmy przez gigantyczną pajęczynę oraz tunel odwagi.  Atrakcji nie było końca. Byliśmy również w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Zobaczyliśmy Park Miniatur, podziwialiśmy kopie 48 zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne w całej Polsce. W drugim dniu pobytu szukaliśmy  śladów dinozaurów, wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy trasą wąwozu zwanego Żydowskim Jarem.  Uczestniczyliśmy w warsztatach plastyczno – paleontologicznych, podczas których każdy wykonał obrazek przy użyciu kolorowego piasku. Była to świetna lekcja utrwalenia zdobytej wiedzy. Na zakończenie udaliśmy się do Parku Rozrywki, gdzie wspaniale się bawiliśmy. To tutaj bez ograniczeń mogliśmy korzystać z różnych karuzeli, gier, dmuchańców, trampolin, wielkiego statku pirackiego  oraz  kina 5D. Z wycieczki  wróciliśmy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to niezapomniana przygoda.

Autor tekstu : Alicja Licak

 
Dzień Mamy w klasie 1

28 maja 2019 roku odbyła się klasowa uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klasy pierwszej, wraz z wychowawczynią, zaprosili swoje mamusie, aby wspólnie obchodzić to święto. Każde z dzieci wyrecytowało wiersz dla swojej mamy, a wszyscy razem zaśpiewali kilka piosenek. Później dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane laurki i bukiety papierowych kwiatów. Na koniec, przy skromnym poczęstunku, odbyły się wspólne zabawy i quizy. Życzymy naszym Mamusiom dużo zdrowia, wielu powodów do radości i zadowolenia z sukcesów swych pociech.


Autor tekstu: Joanna Sumara