1

VIII Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Dnia 2 października 2019 r. klasa pierwsza została zaproszona do Brzeska na VIII Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Na widowni zasiedli nie tylko jego uczestnicy i zaproszeni goście, ale także młodsze klasy Szkoły Podstawowej nr.3 z Brzeska oraz nasza szkoła. Wszyscy świetnie się bawili, szczególnie przy prezentowanych baśniach. Zarówno piątoklasiści jak i seniorzy znają przecież doskonale klasyczne, ponadczasowe baśnie i ich autorów. Po ogłoszeniu werdyktu jury , wszyscy aktorzy i ich opiekunowie spotkali się na wspólnym poczęstunku.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Wiersze o jesieni

Mamy piękną złotą polską jesień. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w konkursie recytatorskim Jesień w poezji polskiej. Każdy uczestnik konkursu wyrecytował wybrany przez siebie wiersz. Niektórzy z nich nawet byli ubrani  stosownie do treści utworu. Komisja konkursowa w składzie pani Jolanta Gagatek, pani Adrianna Baran i pani Małgorzata Kania wytypowały laureatów konkursu,Oto ich lista
klasy 0-1    I miejsce Jakub Bujak
II miejsce Błażej Kulig
III miejsce Eryk Kondziołka
klasy 2-3     I miejsce Zuzanna Nizioł
II miejsce Bartłomiej Krzyształ
III miejsce Julia Łukasik
Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
W czasie obrad komisji dzieci obejrzały film Co to jest las, a zerówka
zaśpiewała piosenkę Idzie jesień

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 
Jesienny spacer

Październikowa pogoda nas rozpieszcza. Codziennie więc wychodzimy na świeże powietrze. W poniedziałek wybraliśmy się na spacer . W brzozowym lasku znaleźliśmy kilka muchomorów, wiemy że są ozdobą lasu i pokarmem dla zwierząt. Kolorowe liście pięknie ozdabiają drzewa i przyjemnie szeleszczą pod nogami. Cieszymy się, że mamy piękną jesień.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik