1

„Szkoła wolna od uzależnień” – warsztaty z basistą zespołu Oddział Zamknięty

Dziś młodzież naszej szkoły (klasy VII,VIII) pod opieką wychowawców uczestniczyła w warsztatach w Sali Audytoryjnej RCKB w Brzesku pt.”Szkoła wolna od uzależnień”.  Spotkanie prowadził Grzegorz „Ornette” Stępień, basista zespołu Oddział Zamknięty. Tematyka wystąpienia była bardzo ciekawa.

Artysta w interesujący sposób poruszył tematykę zagrożeń współczesnego świata w jakim żyjemy, uzależnień od dopalaczy, narkotyków, alkoholu oraz telefonów i internetu jak również kontaktu ze światem przestępczym. Na przykładzie różnych historii, zarówno zabawnych jak i tragicznych, przekonywał młodzież, iż wszelkie używki i uzależnienia to droga donikąd, a konsekwencje nieprzemyślanych poczynań mogą ponosić nawet przez całe życie.

Muzyk wskazywał młodzieży pozytywne strony życia oraz możliwość osiągnięcia celów, marzeń poprzez rozwijanie swoich uzdolnień, zainteresowań, bycie sobą a nie kimś innym po to by zaimponować rówieśnikom.  Podczas wystąpienia artysta wykonał własne kompozycje muzyczne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Dziękujemy wszystkim organizatorom oraz Panu Grzegorzowi za piękne i jakże ważne dla dzisiejszej młodzieży spotkanie.

Autor tekstu: Anna Kopytko

 

 




VIII Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Dnia 2 października 2019 r. klasa pierwsza została zaproszona do Brzeska na VIII Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Na widowni zasiedli nie tylko jego uczestnicy i zaproszeni goście, ale także młodsze klasy Szkoły Podstawowej nr.3 z Brzeska oraz nasza szkoła. Wszyscy świetnie się bawili, szczególnie przy prezentowanych baśniach. Zarówno piątoklasiści jak i seniorzy znają przecież doskonale klasyczne, ponadczasowe baśnie i ich autorów. Po ogłoszeniu werdyktu jury , wszyscy aktorzy i ich opiekunowie spotkali się na wspólnym poczęstunku.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka




Wiersze o jesieni

Mamy piękną złotą polską jesień. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w konkursie recytatorskim Jesień w poezji polskiej. Każdy uczestnik konkursu wyrecytował wybrany przez siebie wiersz. Niektórzy z nich nawet byli ubrani  stosownie do treści utworu. Komisja konkursowa w składzie pani Jolanta Gagatek, pani Adrianna Baran i pani Małgorzata Kania wytypowały laureatów konkursu,Oto ich lista
klasy 0-1    I miejsce Jakub Bujak
II miejsce Błażej Kulig
III miejsce Eryk Kondziołka
klasy 2-3     I miejsce Zuzanna Nizioł
II miejsce Bartłomiej Krzyształ
III miejsce Julia Łukasik
Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
W czasie obrad komisji dzieci obejrzały film Co to jest las, a zerówka
zaśpiewała piosenkę Idzie jesień

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 




Jesienny spacer

Październikowa pogoda nas rozpieszcza. Codziennie więc wychodzimy na świeże powietrze. W poniedziałek wybraliśmy się na spacer . W brzozowym lasku znaleźliśmy kilka muchomorów, wiemy że są ozdobą lasu i pokarmem dla zwierząt. Kolorowe liście pięknie ozdabiają drzewa i przyjemnie szeleszczą pod nogami. Cieszymy się, że mamy piękną jesień.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik




Ognisko na Bocheńcu

Dzisiaj nareszcie wybraliśmy się na dawno zaplanowaną wycieczkę na Bocheniec. Do Bartnej Chaty zaprosiła nas mama Huberta pani Zyta Okas. Piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem ale przeszkadzał nam gryzący w oczy dym. Zostawiliśmy je więc pod opieką mam Huberta i Eryka a sami wybraliśmy się do kościółka św. Anny. Pani Wioleta Grochola mama drugiego Huberta krótko opowiedziała nam historię kościółka. Po spacerku i jesiennych zabawach kiełbaski z ogniska bardzo nam smakowały.Dziękujemy pani Zycie Okas za pyszny poczęstunek soczki i ciasteczka.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 




Dzień Edukacji Narodowej

14.października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały klasy: II i III a wraz z wychowawcami. Uczniowie w formie zebrania recytowali wiersze i piosenki tematycznie związane z pracą nauczycieli, prezentowali wiersze z podziękowaniami dla swoich pedagogów. Na koniec dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala nawiązał w swej wypowiedzi do historii KEN, po czym wręczył wyróżniającym się pracownikom nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się: p. Olga Bryła, p. Joanna Cebula, p. Małgorzata Kania, p. Maria Mila oraz panowie: Jacek Duch, Rafał Policht i ksiądz Witold Tadeusiak. Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkim nauczycielom życzymy zdrowia i sukcesów osobistych oraz zawodowych.

Autor tekstu: Joanna Sumara

14 października 2019 r. odbyło się również uroczyste pasowanie na ucznia. W uroczystości przygotowanej przez wychowawcę i uczniów klasy pierwszej, przy wsparciu starszych kolegów i koleżanek, odbyło się uroczyste ślubowanie. Po krótkiej części artystycznej dyrektor szkoły, Pan Zenon Kubala dokonał pasowania na uczniów PSP nr.1 w Jadownikach . Po ślubowaniu dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka




Występ Zuzi

W sobotę, w Oratorium św. Kingi w Bochni, odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników XXVII edycji Festiwalu Piosenki Maryjnej Ad Gloriam Deiparae. Wzięła w nich udział uczennica naszej szkoły – Zuzanna Nizioł. Zuzia, która jest uczennicą klasy drugiej, wystąpiła w kategorii solistów dziecięcych i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy małej muzyczce i życzymy dalszych sukcesów.

 

Autor tekstu: Joanna Sumara

 




Dzień głośnego czytania

Czytanie to nie tylko ciekawa formuła spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy ale również rozwijanie wyobraźni i wzbogacanie słownictwa a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień głośnego czytania (29.09.2018 r.) to święto którego najważniejszymi odbiorcami są właśnie dzieci.

W naszej szkolnej bibliotece Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 30 września. Była to znakomita okazja do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Dlatego właśnie tego dnia pierwszaki naszej szkoły zostali zapisani do szkolnej biblioteki. Od teraz sami mogą wybierać książeczki które zostaną im przeczytane w domu przez dorosłych lub przez starsze rodzeństwo. Wypożyczanie książek to również doskonały powód do trenowania samodzielnego już czytania.

W tym dniu starsze koleżanki, uczennice klasy ósmej przeczytały tekst Juliana Tuwima pt.:”Rzepka”. Pierwszaki miały okazję nie tylko wysłuchać wiersza ale także wystąpić jako bohaterowie. Dzięki takiej formie zaangażowania dzieci świetnie zapamiętały tekst, co przyczyniło się do żywej dyskusji o tym co mogło wydarzyć się po zerwaniu rzepki… Słuchacze wiersza dali upust swojej wyobraźni i wykonali prace plastyczne na temat dalszych losów bohaterów.

Zachęcamy zatem wszystkich dorosłych, rodziców, nauczycieli, dziadków, ciocie, wujków, starsze rodzeństwo do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego  życia. Czytanie to jedna z dróg dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka




JESIENNY LIŚĆ

Przyszła jesień. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym ogłosiłam konkurs plastyczny pt. Jesienny liść. Zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu przez dzieci dowolną techniką jesiennego liścia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie kasztanki a zwycięzcy konkursu nagrody książkowe.
Laureaci konkursu
I miejsce ZUZIA KOZIOŁ
II miejsce BARTOSZ BODZIONY
III miejsce ZUZIA STEC

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

 




Poznajemy znaki drogowe

Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w bibliotece dotyczyły bezpieczeństwa na drodze. Dzieci obejrzały bajkę o ruchu drogowym, poznały różne rodzaje znaków drogowych i recytując krótki wierszyk dowiedziały się jak bezpiecznie przejść przez jezdnię.Wykonały znaki drogowe, które teraz ozdabiają naszą salę w szkole. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach pani Marta Gołąb wręczyła wszystkim odblaskowe opaski.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik