1

Retroczytanie w Bibliotece Publicznej

W naszej Bibliotece Publicznej odbywa się cykl głośnego czytania dzieciom przez seniorów. „Retroczytanie dla dzieci” jest organizowane w ramach projektu „Raz, dwa, trzy- czas książki i gry”, w którym biblioteka uczestniczy. Na jedno z takich spotkań zostaliśmy zaproszeni. Osobą, która czytała dzieciom tym razem była Pani Izolda Mila. Wysłuchaliśmy kilku wybranych wierszy Juliana Tuwima, opowiadania „Konik polny i mrówka”, które zwracało uwagę jak ważna jest praca i przezorność oraz krótkiej historyjki „O Straży Pożarnej”. Dzieci w rozmowie z Panią Izoldą miały okazję wykazać się znajomością pracy strażaków oraz telefonów alarmowych. Na zakończenie spotkania każde dziecko wykonało ilustrację do wybranego tekstu. Wystawę prac można zobaczyć w Bibliotece Publicznej.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny z multimedialną prezentacją. Nad oprawą i przygotowaniem uczniów czuwali nauczyciele: Olga Bryła, Rafał Policht.

Autor tekstu: Olga Bryła
Spotkanie z Podróżnikiem

W poniedziałek 04.11.2019 r odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią podróżniczką z grupy Trzask. Uczniowie w interesujący i zabawny sposób zostali zaznajomieni  z przyrodą i życiem codziennym mieszkańców Kenii. Nie zabrakło ciekawych zdjęć, rekwizytów i słodkich upominków.

Autor tekstu: Barbara Legutko