DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś to zabawka- symbol niezwykłej historii. Teodor Roosvelt prezydent Stanów Zjednoczonych w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał go uwolnić, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej gazecie. Producent zabawek, czytając gazetę zainsprował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę- pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear na cześć prezydenta USA. Dzisiaj pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływu czasu, bywa największym przyjacielem dzieci. Z okazji Dnia Pluszowego Misia w zerówce odbyły się misiowe zabawy i konkursy.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik




Dzień życzliwości




Konkurs wokalny

W dniach 9-10 listopada 2019 roku, w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, odbył się finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy tego wydarzenia śpiewaną wybraną piosenkę Jana Wojdaka. W tym festiwalu wzięła udział uczennica naszej szkoły – Zuzanna Nizioł. Droga do sukcesu nie była łatwa. Najpierw trzeba było przedstawić dotychczasowe osiągnięcia dziecka, co było podstawą do udziału w muzycznym przesłuchaniu. Tu otwierała się dalsza droga. 9 listopada Zuzia zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę. W swojej kategorii wiekowej (8-11 lat) rywalizowała z 48 uczestnikami festiwalu. Swym występem wyśpiewała specjalne wyróżnienie i została uhonorowana udziałem w koncercie finałowym. Gratulujemy Zuzi i jej rodzicom – Państwu Magdalenie i Stanisławowi Niziołom. Życzymy dalszych sukcesów.

Autor tekstu: Joanna Sumara




Retroczytanie w Bibliotece Publicznej

W naszej Bibliotece Publicznej odbywa się cykl głośnego czytania dzieciom przez seniorów. „Retroczytanie dla dzieci” jest organizowane w ramach projektu „Raz, dwa, trzy- czas książki i gry”, w którym biblioteka uczestniczy. Na jedno z takich spotkań zostaliśmy zaproszeni. Osobą, która czytała dzieciom tym razem była Pani Izolda Mila. Wysłuchaliśmy kilku wybranych wierszy Juliana Tuwima, opowiadania „Konik polny i mrówka”, które zwracało uwagę jak ważna jest praca i przezorność oraz krótkiej historyjki „O Straży Pożarnej”. Dzieci w rozmowie z Panią Izoldą miały okazję wykazać się znajomością pracy strażaków oraz telefonów alarmowych. Na zakończenie spotkania każde dziecko wykonało ilustrację do wybranego tekstu. Wystawę prac można zobaczyć w Bibliotece Publicznej.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik




Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny z multimedialną prezentacją. Nad oprawą i przygotowaniem uczniów czuwali nauczyciele: Olga Bryła, Rafał Policht.

Autor tekstu: Olga Bryła




Spotkanie z Podróżnikiem

W poniedziałek 04.11.2019 r odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią podróżniczką z grupy Trzask. Uczniowie w interesujący i zabawny sposób zostali zaznajomieni  z przyrodą i życiem codziennym mieszkańców Kenii. Nie zabrakło ciekawych zdjęć, rekwizytów i słodkich upominków.

Autor tekstu: Barbara Legutko




Ważne odblaski..

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” w PSP Nr 3 w Brzesku zorganizowała spotkanie klas pierwszych całej gminy z Burmistrzem Brzeska oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego. Spotkanie odbyło się 28 października a jego głównym celem było promowanie właściwych zachowań na drodze w tym noszenie odblasków. Na spotkaniu było 19 klas pierwszych./ Uczniowie szkoły przygotowali przedstawienie wzbogacone o piosenki promujące noszenie odblasków, dzieci odgadywały zagadki zagadki, przedstawiono także wyjątkowy pokaz mody odblaskowej. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez Pana Burmistrza wszystkim klasom pierwszym zestawów gier edukacyjnych. Ponadto każdy pierwszak otrzymał z rąk przedstawiciela Policji odblaski. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Nośmy odblaski”.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka




WITAMINKI DLA KSIĘŻNICZKI MARCELINKI

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły do szkoły rodziców, aby przedstawić im historię księżniczki Marcelinki. Dziewczynka tak bardzo lubiła słodycze. Gdy z powodu zbyt dużej ilości zjedzonych łakoci rozchorowała się jej tata król ogłosił, że kto uzdrowi Marcelinkę otrzyma połowę królestwa i księżniczkę za żonę. Na zamek przyjechał książę Witaminek i razem z nadwornym kucharzem gotował same zdrowe potrawy. Marcelinka wyzdrowiała i poślubiła księcia. Potem były zagadki dla rodziców- zadawali oni pytania dzieciom na które mogły odpowiedzieć tak lub nie . Po zebraniu wszystkich wiadomości bez kłopotu udało się odgadnąć jakim są warzywem. Praca plastyczna wykonana wspólnie z rodzicami to plastelinowa warzywna  wyklejanka. Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych strojów.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik




Konkursu Pieśni Patriotycznej

7 listopada 2019 roku odbyła się trzecia edycja Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Po raz pierwszy konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Brzeska – pana Tomasza Latochy. Uczestnicy konkursu zaprezentowali zebranym utwory wojskowe, wojenne czy patriotyczne, tematycznie związane z historią i współczesnym krajem. Jury w składzie: pani Olga Bryła, pani Jolanta Gagatek i pani Małgorzata Kania wyłoniło zwycięzców konkursu.

            W kategorii klas 0-III:

1. miejsce zajęła Katarzyna Kowal z oddziału zerowego, która zaśpiewała piosenkę Przybyli ułani”

2. miejsce zajęła
Kornelia Świątkowska z klasy 3b śpiewająca piosenkę „Co to jest niepodległość”

3. miejsce wyśpiewała
uczennica klasy II – Zuzanna Nizioł za interpretację piosenki „To nasza Ojczyzna”.

W kategorii klas
IV-VIII:

  1. miejsce
    zajęła uczennica klasy IV – Emilia Świerczek za wykonanie piosenki „Biały
    krzyż”
  2. miejsce
    zajęła Katarzyna Kuza z klasy IV za zaśpiewanie „Roty”
  3. miejsce
    otrzymał uczeń klasy VIII za piosenkę „Bella ciao” wykonaną w polskim
    tłumaczeniu.

Wszyscy uczestnicy
otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatorki – panie: Małgorzatę
Kurnik i Joannę Sumarę, a także słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Laureaci otrzymali książki od Rady Rodziców i upominki przekazane przez Urząd
Miasta Brzeska.

Po konkursie, w trakcie obrad jury, uczniowie całej szkoły włączyli się do wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych. Wodze nad wspólnym śpiewem przejął ksiądz Witold Tadeusiak, za co organizatorki są Mu bardzo wdzięczne.

Dziękujemy sponsorom, a
uczestnikom gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

Autor tekstu: Joanna Sumara




Dzieci zapaliły znicze…

W czwartek, 31 października w związku
ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie uczęszczający na świetlicę
wybrali się pod pomnik Poległych za Ojczyznę, by wspólnie oddać im hołd. Będąc
na miejscu uporządkowaliśmy obelisk, zapaliliśmy przyniesione znicze oraz
uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych żołnierzy. Dla uczniów był to
odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli , a także czas na
rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i właściwego zachowaniu się w takim
miejscu. Była to lekcja zadumy oraz przemyśleń o przemijającej historii.

Autor tekstu: Alicja Licak