1

KONKURS O MUSZLĘ ŚW. JAKUBA

W dniach 18-19.stycznia 2020 roku odbył się XV Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs organizowany jest przez Parafię św. Jakuba w Brzesku. Uczestnicy konkursu zmagają się wokalnie o muszle św. Jakuba. W kategorii wiekowej klas I-III wzięła udział uczennica naszej szkoły – Zuzanna Nizioł. Po sobotnich przesłuchaniach okazało się, że znalazła się w gronie laureatów. Zuzia wywalczyła brązową muszlę św. Jakuba. Gratulujemy Zuzi i jej rodzicom. Życzymy kolejnych sukcesów.

Autor tekstu: Joanna Sumara
Dzień Babci

22.stycznia 2020 roku odbył się uroczysty Dzień Babci i Dzień Dziadka. W uroczystości wzięli udział dziadkowie, a nawet pradziadkowie uczniów klas 0 – III. Uroczystość w tej formule odbyła się po raz pierwszy. Całość zadań koordynowała pani Małgorzata Kurnik. Przebieg uroczystości przedstawiał się następująco: najpierw szanownych gości powitał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zatańczyły krakowiaka, a po ich tańcu kolejno, uczniowie klasy I, II, III a i III b recytowali wiersze, wspólnie śpiewali piosenki, prezentowali scenki tematyczne. Później dzieci z zerówki zatańczyły rock and roll’a, a pozostałe dzieci śpiewały tekst towarzyszącej im piosenki. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali sto lat, po czym, z przygotowanymi dla Dziadków upominkami, złożyli Dziadkom życzenia. Nad tą częścią uroczystości czuwały wychowawczynie klas. Nie sposób nie wspomnieć o rodzicach, którzy stanęli na wysokości zadania. To oni przygotowali stoły, krzesła i poczęstunek dla seniorów. Myślę, że nasi goście mogą być dumni ze swych dzieci i wnuków. 

Autor tekstu: Joanna Sumara
Jasełka w przedszkolu

Od dzieci i pracowników przedszkola w Jadownikach otrzymaliśmy zaproszenie do obejrzenia jasełek. Z radością obejrzeliśmy historię narodzenia Jezusa w wykonaniu naszych młodszych kolegów. na zakończenie zaśpiewaliśmy dla nich i zgromadzonych rodziców piosenkę o świątecznych piernikach i kolędę Przybieżeli do Betlejem pasterze.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Pomagamy ptakom

Styczniowe zajęcia w bibliotece były poświęcone ptakom, które zostają u nas na zimę. Pani Marta Gołąb pokazała nam krótkie filmy o gilach, wronach, srokach, wróblach i sikorkach. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają te ptaki i co sypać im do karmnika, aby przetrwały zimę.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik