1

Wyjście na cmentarz

W czwartek 29 października w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych,  wybraliśmy się na cmentarz by odwiedzić Groby Żołnierskie i oddać hołd walczącym za naszą Ojczyznę.  Będąc na miejscu, zapaliliśmy przyniesione znicze oraz minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy. Dla uczniów był to odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli, a także czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w takim miejscu.

Autor tekstu: Alicja LicakJesienią, jesienią…

Jesień to piękna pora roku. Jej uroki w swoich wierszach opisywali poeci. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały w domu wybrane przez siebie wiersze o tematyce jesiennej i recytowały je podczas grupowego konkursu. Przy ocenie oprócz pamięciowego opanowania tekstu brano pod uwagę recytację, stroje i rekwizyty. Zwycięzcą konkursu został Patryk Dadej, który przedstawił wiersz o jeżu, drugie miejsce zajęła Rozalia Dadej recytując wiersz o jesiennych odlotach a trzecie Miłosz Famielec- opowiadał o jesieni w lesie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Gratuluję.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Balonowe zwierzaki- klasa 1

W klasie pierwszej powstały takie oto zwierzaczki. Nasze zajęcia plastyczne polegały na wykonaniu  sylwetek zwierząt  z wiejskiego podwórka.  Zaczęliśmy od nadmuchiwania kolorowych baloników, potem każdy doklejał części ciała wybranego zwierzęcia ( nogi, oczy, grzebień, dziób lub ryjek itp.) Pomysłów było wiele, a efekt był imponujący. Zrobiliśmy sporą ilość balonowych zwierzaków .Na koniec zajęć każdy uczeń zaprezentował swoją pracę. A Wam, który się najbardziej podoba?

Autor tekstu: Alicja Licak
XX Dzień Papieski
DZIEŃ DRZEWA

10. października obchodzimy dzień drzewa. 7. października  wybraliśmy się na jesienny spacer, a w poniedziałek w zerówce odbyły się zajęcia o drzewach,które poprowadziła Pani Marta Gołąb z biblioteki w Jadownikach.  Uświadomiły one  dzieciom rolę drzew w przyrodzie i ich znaczenie dla człowieka. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat drzew zaczerpniętych z książki „O czym szumią drzewa”, obejrzały film o lesie po którym oprowadzała je wiewiórka Ruda i zatańczyły do piosenki „Niteczka do niteczki”. Z kolorowego papieru wykonały jesienne drzewa, które teraz zdobią naszą gazetkę.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Ślubowanie klasy pierwszej.

Dnia 14 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej.

Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W tym roku ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne związane z covid – 19 uroczystość ta miała bardzo kameralny przebieg. Uczniowie klasy pierwszej składali  przyrzeczenie jedynie w obecności pana dyrektora, wychowawcy i przedstawiciela rodziców.  

 W poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1  w Jadownikach przyjęto 17 uczniów. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce, radości w odkrywaniu świata i wielu przyjaciół.

Autor tekstu: Alicja Licak
VI edycja konkursu historycznego ,,Znamy Wasze imiona”

29.09.2020 r.w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji konkursu historycznego ,,Znamy Wasze imiona”, organizowanego z inicjatywy Anny Brzyskiej i stowarzyszenia ,,Pamięć i dialog. Wspólna historia ”. Specjalnym gościem wydarzenia był kajakarz multimedialista Dariusz Popiela, który realizuje projekt historyczny ,,Ludzie, nie liczby”. Patronat nad konkursem objął burmistrz Tomasz Latocha.

W konkursie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły:

III miejsce- Anna Dzieńska, Nikola Kołek

wyróżnienie- Gabriela Madej, Milena Mietła, Julia Świątkowska

wyróżnienie- Karolina Cichońska, Magdalena Darłak, Dilara Nazli.

Autor tekstu: Jadwiga Budzyn