1

BAL NA ZAMKU

Do zamkowej komnaty przybyli król, księżniczki i rycerze. Wszyscy rozpoczęli zabawę w rytmie menueta. Potem były już bardziej współczesne melodie, przy których cały dwór bawił się doskonale. Tańczono makarenę i belgijkę. Nie zabrakło konkursów z balonami i krzesłami. Podano też iście królewskie przekąski: owoce, ciasteczka, paluszki. To był bardzo udany bal.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
POMÓŻMY MAŁEMU MARCELKOWI !!!
Hej kolęda, kolęda – konkurs

W zerówce odbył się konkurs kolęd. Najpierw wspólnie dzieci zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze” grając akompaniament na instrumentach perkusyjnych, potem chętni śpiewali po 2 zwrotki wybranej kolędy. Oceniano pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 Laureatami konkursu zostali

1. miejsce Patryk Dadej

2. miejsce Lena Świerczek

3. miejsce Miłosz Famielec

Gratuluję!

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Dzień Babci i Dziadzia -kochamy Was!

KOCHAMY WAS!

Naszym kochanym Babciom: Gosi, Reni, Stasi, Marysi, Reni, Marysi, Milci, Basi, Uli, Danusi, Marcie, Basi i naszym kochanym Dziadkom Januszowi, Piotrowi, Romkowi, Grzesiowi, Stasiowi, Franciszkowi, Andrzejowi, Adamowi, Olkowi życzymy dużo zdrowia i radości – Rozalka, Lenka, Nikolka, Lenka, Helenka, Patryk, Miłosz, Gabryś i Adaś.

Autor tekstu: Małgorzata KurnikPrzyszła zima biała…

W grudniu śpiewaliśmy piosenkę o „Zaczarowanym śniegu” licząc, że zima nas nie zawiedzie i  spełni nasze marzenia. Dzisiaj odpowiednio ubrani wyszliśmy do ogrodu, aby nacieszyć się jej urokami. Było super!

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
Konkurs na rodzinne świąteczne pierniki – klasa II

Ogłoszony konkurs rodzinny na wykonanie ,,Świątecznego Piernika”
wzbudził duże zainteresowanie i zaangażowanie waszych najbliższych.
Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano równorzędne nagrody, które
będą wręczone w późniejszym terminie. W konkursie udział wzięli:
Ania, Filip, Natalka, Jakub, Wojtuś, Dawid, Gabrysia, Albert Z oraz
Szymon, który dołączył film.
Gratuluję!

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
GRUDZIEŃ W ZERÓWCE

„Grudzień chociaż zimny, ciemny

jako miesiąc jest przyjemny.

Dzień Bożego Narodzenia

wszystkim ludziom nastrój zmienia.”

         Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Spotkaliśmy się ze św. Mikołajem, wykonywaliśmy zadania  z adwentowego kalendarza, „zapalaliśmy” adwentowe świece nad kominkiem, ozdabialiśmy świąteczne pierniczki.. Zimę powitaliśmy piosenką o „Zaczarowanym śniegu”- liczymy, że prawdziwego będzie pod dostatkiem. Wszystkim uczestnikom rodzinnego konkursu „Zaczarowana choinka” przyznano równorzędne nagrody (nieobecni otrzymają je w późniejszym terminie) . Śpiewaliśmy kolędy, z kolorowego papieru wykonaliśmy koszyczki na choinkę. Złożyliśmy życzenia pracownikom szkoły. Wam wszystkim też życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia  i pomyślności w Nowym Roku. Lenka, Nikolka, Helenka, Rozalka, Lenka, Patryk, Gabryś, Miłosz, Adaś, Małgorzata.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik