1

Trwają zapisy do oddziału zerowego.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jadownikach ogłasza zapisy do oddziału zerowego w terminie do 15 marca 2021 r. Program dla sześciolatków przygotowuje dzieci do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. W ofercie bezpłatne zajęcia kulinarne, nauka gry w szachy, nauka pływania, język angielski, piłka nożna. (Wniosek o przyjęcie proszę składać w sekretariacie szkoły).
Zabawa karnawałowa w klasie 1

Zabawa, zabawa na całego.
W czwartek, 4 lutego uczniowie klasy 1 w wyśmienitych humorach, w pięknych i pomysłowych strojach i z uśmiechem na twarzy szaleli podczas klasowej zabawy karnawałowej. Nie zabrakło kolorowego oświetlenia, serpentyn, konfetti, baloników, ale przede wszystkim dobrej muzyki. Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy i tak też było u nas. Było bardzo tanecznie, wesoło, smacznie i słodko!

Autor tekstu: Alicja Licak
Zabawa karnawałowa w klasie 2

Czy wiecie, ze nazwa karnawał wywodzi się od łacińskich słów, które oznaczały wielką ukwieconą łódź poruszającą sią na kołach. Przejeżdżała ona po ulicach Rzymu, w ramach hucznych obchodów powitania wiosny. Z tej okazji, zarówno w Rzymie jak i w Grecji odbywały się liczne maskarady, tańce, pochody i widowiska uliczne…
Dzieciaki w dzisiejszym czasie są spragnione tańców i odrobiny szaleństwa. Uczestniczyły w zabawach integracyjnych, poruszały się w rytmie melodii i piosenek, przebrani byli za postacie z bajek oraz kostiumy współczesne. Degustowały także w słodkich poczęstunkach: galaretki, mufinki, itp. Zabawa była przednia!

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Projekt „Jak urządzony jest Wszechświat”

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy VI  wzięli udział w 

projekcie pt. „ Jak urządzony jest Wszechświat”   Wyniki swojej pracy zaprezentowali tworząc

makiety Układu Słonecznego,  co pozwoliło im utrwalić zdobytą wiedzę.

Autor tekstu: Barbara Legutko