1

THE POWER OF HERBS – rozdanie nagród

Zgodnie z obietnicą rozstrzygniecie konkursu THE POWER OF HERBS nastąpiło w grudniu 2020, a nagrody zostały rozdane zaraz po feriach:  w styczniu i lutym 2021.

  • W klasach 0-3 dzieci chodziły już do szkoły, więc nagrody, wyróżniania i pocieszki zostały dostarczone uczniom prosto do klasy.
  • W klasach 4-8 nie było takiej możliwości, dlatego uczniowie zaraz po zdalnych lekcjach przyszli osobiście do szkoły.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów (ok. 60) i wszyscy zostali nagrodzeni.

 Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane.

  • KLASY 0-3 miały narysować zioła i podpisać je użyciu nazw w języku angielskim. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach: Milena Bochenek, Natalia Sadko, Albert Ziemiański, Jakub Bujak, Zuzanna Nizioł, Lidia Pabian, Bartłomiej Krzysiak,PSP nr 2 w Jadownikach: Michalina Wąs, Julia Zacher,  Antonina Szpil, Aleksandra Grodny, Pola Chamowska, Małgorzata Sidorko, Wanessa Pałka, Joanna Cholewa, Zuzzana Szpil, Wiktoria Kot, PSP w Okocimiu: Patryk Cieluch, Aleksandra Okas, Nikodem Gaweł, Ewelina Wilczek.
  • KLASY 4-6 miały zrobić grę planszową o ziołach i opisać je w ciekawy sposób po angielsku. Wyróżnione prace to:PSP nr 1 w Jadownikach: Gabriela Kozioł, Anna Mleczko, PSP nr 2 w Jadownikach: Milena Kurnik, Dawid Kurnik, Tytus Żółty.
  • KLASY 7-8 również miały sfotografować  lub narysować ulubione zioła, a przy tym napisać e-mail w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach: Milena Mietła, Anna Dzieńska i Nikola Kołek, PSP nr 2 w Jadownikach: Milena Legutko, Julia Stanuch, Gabriela Sidorko i Martyna Łyko.

Szczególnie wyróżnili się również uczniowie obecnie klasy 5 ( w tamtym roku klasy 4) w ZSP w Jadownikach, którzy wyrazili zgodę na wykorzystanie ich ZIELNIKÓW z poprzedniego roku szkolnego do ozdobienia wystawy w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku: Magdalena Szuba, Zuzanna Wis, Igor Wis, Hubert Machaj, Julian Grzebieniarz, Maja Kita, Zuzanna Duch, Aleksander Rams, Oliwia Wanat i Tytus Żółty – dla tych uczniów czekają drobne upominki. Do zrobienia zielników zmotywowała uczniów Pani Jolanta Latocha.

Dziękujemy sponsorom za wspaniałe nagrody: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, Filia w Brzesku, Szkoła Językowa Helen Doron w Brzesku i wsparcie wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford oraz CLIP Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Szczególne podziękowania dla Pani Alicji Koźmińskiej za pomoc w organizacji konkursu i wystawy.

W dalszym ciągu zapraszamy na WYSTAWĘ prac uczniów do Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku!

GRATULACJE DLA WSZYTSKICH!!!

Kornelia Jakubowska – Żółty