1

Pełnych radości i spokoju Świąt Wielkiej Nocy życzy Dyrektor oraz pracownicy szkoły.
Pisanki – klasa 1

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc – najradośniejsze, najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. To najwspanialsza okazja, by móc wykonywać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej też okazji, uczniowie klasy 1 wykonali piękne, kolorowe pisanki. Różnorodność materiałów i technik świadczyć może o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Wielkanocne dekoracje z jajek to nie tylko nasza tradycja, to również okazja do radosnej zabawy.

Autor tekstu:  Alicja Licak
Marzec w „0”

W marcu dużo się działo. Na początku zamienialiśmy gazetowe patyczki w przedmioty codziennego użytku, potem układaliśmy z nich różne wzory a na końcu zrobiliśmy z nich kwiaty, bo chcemy aby wiosna przyszła jak najszybciej. 8.marca chłopcy zrobili nam niespodziankę i złożyli nam życzenia z okazji Dnia Kobiet. Tulipany, które od nich dostałyśmy były piękne. Ponieważ na grządkach nie ma jeszcze kwiatów wyruszyliśmy po szkole z koszem zrobionych własnoręcznie i wręczyliśmy je wszystkim paniom. W wesołym korowodzie pożegnaliśmy zimę. Na okiennym parapecie posadziliśmy cebulę i obserwowaliśmy jak rośnie. Nikolka i Rozalka przyniosły wyhodowaną w domu fasolę. W czasie  zajęć o motylach pani Marta Gołąb  z biblioteki w Jadownikach  zapoznała nas z cyklem rozwojowym motyla- obejrzeliśmy prezentację Polskie motyle. Potem wyklejaliśmy je kuleczkami z bibuły. Zatańczyliśmy wiosennego krakowiaka. W piątek przy świątecznej babce rozmawialiśmy  o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.

Autor tekstu: Małgorzata KurnikPOMOC DLA OLIWKI

OZDOBY WIELKANOCNE – pod takim hasłem zorganizowaliśmy pomoc dla ciężko chorej dziewczynki Oliwki Dzień, uczennicy klas 1 PSP Nr2 w Brzesku u której zdiagnozowano raka złośliwego tkanek miękkich.  Do udziału w tej akcji zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Naszym zadaniem było wykonanie ozdób wielkanocnych typu: zajączki, kurczaczki, jajka, stroiki…itp. , które przekazaliśmy na kiermasz WielkaMOC, organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku. Dochód zebrany z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małej Oliwki. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji  oraz za pomoc w wykonaniu tak wielu pięknych prac KAZDA POMOC JEST NA WAGĘ ZŁOTA, A WIEMY ŻE POMOC DZIECI LICZY SIĘ PODWÓJNIE!

Autor tekstu:  Alicja Licak
Konkurs muzyczno-językowy