1

Rozwiązanie konkursu „Kotylion dla Niepodległej”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastyczno – technicznym pt. „Kotylion dla Niepodległej”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i tradycji narodowych wśród dzieci i młodzieży.

Wyniki:

kategoria I: miejsce 1 – Hubert Okas kl. 2, miejsce 2 – Zuzanna Stec kl. 2

kategoria II: miejsce 1 – Jakub Bujak kl. 3, miejsce 2 – Kornelia Staniek kl. 4

kategoria III: miejsc 1 – Anna Lubowiecka kl. 7, miejsce 2 – Katarzyna Kuza kl. 6

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opiekun SU: Krystyna Kurtyka
Sukcesy muzyczne Zuzi
WIELKI SUKCES NASZYCH SZACHISTÓW

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach zostały rozegrane szachy drużynowe w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały dwa mieszane zespoły składające się z czterech zawodników. Ogromną niespodzianką sprawiła drużyna startująca w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ostatnim meczu w bezpośredniej rywalizacji pokonała drużynę z SP Nr 3 Brzesko co umożliwiło naszym szachistom zajecie II mca w drużynie. Drugi zespół, przygotowywany przez Pana Jacka Ducha zajął wyśmienite IV mce. Warto nadmienić, że w skład zespołu wchodzili najmłodsi uczestnicy całych zawodów. Zespoły w składzie: Natalia Cichońska, Agnieszka Cichońska, Jakub Kulig, Filip Borowiec, Mikołaj Ziemiański, Dawid Wróbel, Szymon Hojnowski i Albert Ziemiański. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Mistrzostwa gminy Brzesko w kręglach klasycznych

W środę 3 listopada na brzeskiej kręgielni BOSiR odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w kręglach klasycznych. Do rywalizacji stanęło 71 uczniów z 5 szkół podstawowych z Gminy Brzesko. Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza Brzeska. Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników. Agnieszka Cichońska, Natalia Cichońska, Mikołaj Ziemiański i Zuzia Nizioł. Wszyscy spisali się wyśmienicie znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe. Dodatkowa Agnieszka i Natalia stanęły na podium w kategoriach wiekowych. Agnieszka zdecydowanie wygrała i zajęła I mce., natomiast Natalia po zaciętej walce uzyskała III lokatę. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za liczny udział. MISTRZOSTWA GMINY BRZESKO W KRĘGLACH KLASYCZNYCH – Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji (sportbrzeski.pl)
Co to jest Niepodległość …
Konkurs „Bądź widoczny na drodze” – rozstrzygnięty.

W konkursie udział wzięło 26 uczniów naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy, wybór nie był łatwy.

Wyniki:

miejsce 1 – Gabriela Świerczek – uczennica klasy 3

miejsce 2 – Bartłomiej Krzyształ – uczeń klasy 4

miejsce 3 – Jakub Bujak – uczeń klasy 3
Jesienne spacery i konkursy w zerówce

Polska złota jesień to wyjątkowy czas. Dzieci z zerówki wykorzystały każdy ciepły październikowy dzień na spacery po okolicy i obserwowanie zmian w przyrodzie. Zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Skorzystaliśmy z zaproszenia pani Agnieszki Legutko- mamy Marlenki do ich ogrodu. Podczas gdy dziadzio Marlenki piekł na grillu kiełbaski, dzieci wesoło spędzały czas na zabawie.

            W październiku chętne dzieci wzięły udział w dwóch konkurach: recytatorskim-  recytowały wybrany wiersz o jesieni- i plastycznym, który polegał na samodzielnym wykonaniu jesiennej parasolki.

            Wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce     Filip Duda  -Jesień u fryzjera-  Dorota Gellner

II miejsce    Nikodem Wąsik -Człowiek ze złotym parasolem – Danuta Wawiłow

III miejsce   Maja Marek -Jarzębina – Władysław Broniewski

            Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce     Maja Marek i Marcelina Kleśny

II miejsce    Aleksandra Jurgała i Marlena Legutko

III miejsce   Karolina Okaz i Jakub Grodny