1

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ – PICKING-UP MUSHROOMS

Organizatorzy konkursu PICKING-UP MUSHROOMS zapraszają na wystawę prac konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od 15 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022 w godzinach otwarcia biblioteki (ul. Piastowska 2B w Brzesku). Mogą Państwo obejrzeć zarówno prace wyróżnione jak i nagrodzone z trzech szkół: ZSP i PSP 1 w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Nagrody i oficjalne podsumowanie konkursu wraz z informacją o sponsorach, nastąpi po rozdaniu nagród w styczniu 2022 lub po feriach zimowych w lutym 2022, w zależności od rozwoju sytuacji. W oczekiwaniu na wyniki możecie poszerzyć swoją wiedzę o grzybach, korzystając z kart pracy tym razem w języku angielskim (dostępne w załącznikach).

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie!

Kornelia Jakubowska-Żółty
Konkurs – wykonanie Świątecznego Piernika

W klasie III zorganizowano konkurs na wykonanie „Świątecznego Piernika”. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody. W konkursie udział wzięli: Jakub Bujak, Oliwia Migrała, Filip Rożek, Natalia Sadko, Gabriela Świerczek, Albert Ziemiański.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka
Wigilia w szkole – WESOŁYCH ŚWIĄT!

W szkole odbyły się dziś spotkania wigilijne w gronie klasowym. Uczniowie łamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, zjedli wspólnie poczęstunek słuchając kolęd.

Wesołych Świąt dla wszystkich 🙂
SZKOLNA CHOINKA

Nasza szkolna choinka wygląda w tym roku  wyjątkowo. To zasługa  uczennic i uczniów, którzy wykonali zadanie domowe. Piękne bombki ozdabiają choinkę,  a wszyscy autorzy prac otrzymają słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców i szydełkową śnieżynkę od organizatorki konkursu.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik
ZAKOŃCZENIE KONKURSU: PICKING-UP MUSHROOMS

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zakończył się konkurs z języka angielskiego:  PICKING-UP MUSHROOMS dla klas 0-8 szkół podstawowych.  Uczniowie z trzech szkół ZSP i PSP 1 w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu bardzo aktywnie w nim uczestniczyli. Komisja konkursowa przewiduje zorganizowanie wystawy 75 prac konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku, a ze względu na zdalne nauczanie w grudniu 2021, nagrody zostaną rozdane w styczniu 2022 lub po feriach zimowych w lutym 2022, w zależności od rozwoju sytuacji. W oczekiwaniu na wyniki możecie poszerzyć swoją wiedzę o grzybach, korzystając z kart pracy i oglądając krótkie filmiki po polsku i po angielsku lub grając w popularną grę planszową Grzybobranie. POLECAM również bardzo ciekawy wierszyk Jana Brzechwy: Grzyby.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie!

Kornelia Jakubowska-Żółty
Mikołajki
Biblioteka szkolna – zrób sobie prezent na Mikołajki

BĄDŹ DLA SIEBIE MIKOŁAJEM!

ZRÓB SOBIE PREZENT!

Przyjdź do BIBLIOTEKI  w dniach 6 – 10 grudnia

Wypożycz KSIĄŻKĘ – NIESPODZIANKĘ i przeczytaj ją!

CZYTANIE  to najlepszy prezent dla Twojego umysłu i jedna z najwspanialszych przygód, jakie można przeżyć.

Autor tekstu: Jolanta Gagatek
MISIOWY DZIEŃ W ZERÓWCE

Od lat  25.XI. obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu do zerówki dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki. Były tańce z misiami, łowienie dla nich rybek na śniadanie. Wybraliśmy też  największego misia- mierzy 180 cm i należy do Nikodema Wąsika najmniejszego misia-tego przyniosła Lena Marmol – ma 11 cm i najstarszego misia, który wg informacji liczy sobie 45 lat i należy do Faustyny Bochenek. Za najbardziej oryginalnego misia dyplom otrzymała Maja Marek. W bibliotece szkolnej pani Jolanta Gagatek urządziła wystawę misiowych książeczek. Bohaterowie niektórych  z nich są dobrze znane dzieciom. Zerówiaki  wysłuchały bajki Wiesława Drabika Gdzie jest miś? A potem było małe co nieco- jak mawiał Kubuś Puchatek.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik