1

Dzień bez plecaka :)
Przyszła do nas wiosna …
Instaling z certyfikatem

Od 2020 – 2022 roku, uczniowie klasy 8 biorą udział w Instalingu . Jest to bezpłatna platforma internetowa, w której uczniowie mogą ćwiczyć słówka zgodne z ich podręcznikami do język angielskiego w codziennych sesjach.

Uczniowie zarówno ćwiczą, jak i rozszerzają swoje słownictwo potrzebne im w codziennym zastosowaniu podczas lekcji w szkole, jak i w powtórkach przedegzaminacyjnych.

W tym roku szkolnym do naszych powtórek Instalingowych dołączyli również uczniowie klasy 7 intensywnie  ćwicząc  słownictwo z języka niemieckiego.

Za wspaniałą i intensywną pracę, uczniowie zostali nagrodzeni Certyfikatem Uczestnictwa w XVII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół natomiast nauczyciele Kornelia Jakubowska-Zółty (język angielski) i Jolanta Chrzanowska (język niemiecki) dostały Złoty Certyfikat Jakości XVII Edycja Programu Insta.Ling dla Szkół w uznaniu skutecznego wykorzystywania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w semetrze zimowym w roku szkolnym 2021/2022.

W dalszym ciagu uczniowie naszej szkoły pracują nad słownictwem w semetrze letnim przygotowując się do Międzyszkolnego Majowego Wyzwania Insta.Ling.

Never give up and remember about your vocabulary revision!!!

https://instaling.pl/St. Patrick’s Day !

Topic: St. Patrick’s Day  – 17th March!

Dzisiejsza lekcja jest zorganizowana w ramach świętowania anglojęzycznego święta Irlandii – Dnia Św. Patryka, który jest 17 marca – tego dnia, każdy powinien się ubrać na zielono, aby mieć szczęście przez cały rok!!! :>

Słownictwo dotyczące Dnia Św. Patryka

Poznaj angielskie słówka i wyrażenia związane z tym tradycyjnym irlandzkim świętem.

shamrock – trzylistna koniczynka patron saint of Ireland – patron Irlandii Leprechaun – irlandzki skrzat, popularne przebranie podczas irlandzkich świąt bishop – biskup Holy Trinity – Święta Trójca celebrations – obchody holiday – święto traditions – tradycja

Cytaty związane z Dniem Św. Patryka

The list of Irish saints is past counting; but in it all no other figure is so human, friendly, and lovable as St. Patrick – who was an Irishman only by adoption. /Stephen Gwynn/ Lista irlandzkich świętych jest nieskończona, ale wśród nich nie ma drugiej postaci tak ludzkiej, przyjaznej i miłej jak święty Patryk, który nie był rdzennym Irlandczykiem.   St. Patrick’s Day is an enchanted time – a day to begin transforming winter’s dreams into summer’s magic./Adrienne Cook/ Dzień Św. Patryka to zaczarowany czas, dzień, w którym zaczyna się przemiana zimowego snu w letnią magię.   ZAPAMIĘTAJ: Further Afield | Dublin's Golden Cup Irlandia    

POĆWICZ:

  1. Saint Patrick`s Day

2)      Saint Patrick’s Day Animated History

https://www.youtube.com/watch?v=MqO0O8O8Gmk

3)      I’m a Little Leprechaun Song for Kids | St Patrick’s Day Song | The Kiboomers

4)      IRELAND – A Southern Roadtrip in 7 Days – Skellig Michael, Ring of Kerry, Cliffs of Moher, Galway

 

5)  Pyszne ciasto leśny mech

6)  CIASTO SZPINAKOWO TRUSKAWKOWE | rita creative
ROZWIĄZANIE KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W połowie lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym uczestniczki zaprezentowały wybrane przez siebie piosenki w języku angielskim.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe Pearson, Oxford i Macmillan.

NAGRODZENI:

I MIEJSCE: Kornelia Świątkowska, klasa 5

  • Kornelia Świątkowska będzie reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w PSP 3 w BrzeskuGood Luck!
  • Nagrana piosenka Naszej Wokalistki w załącznikach!

II MIEJSCE: Zuzanna Nizioł, klasa 4

  • Nagrana piosenka Naszej Wokalistki w załącznikach!

III MIEJSCE: Maciej Grzyb  klasa 5, Milena Rożek klasa 6

  • Wszystkim uczestniczkom życzymy, aby w dalszym ciągu ćwiczyły swoje umiejętności językowo  – wokalne.
  • Może pewnego dnia czeka na nich udział w programie  Voice of Poland lub innym Talent Show!
  • Najlepszą formą uczenia się języków obcych jest nauka poprzez PIOSENKI i MUZYKĘ

CO TO JEST LyricsTraining?

·        Angielski – nauka przez słuchanie muzyki: lyrics training

http://stronydoangielskiego.blogspot.com/2014/04/angielski-nauka-przez-suchanie-muzyki.html

https://lyricstraining.com/app?nr=1&~channel=web&~feature=redirect&~campaign=none&ref=https%3A%2F%2Flyricstraining.com%2F

Opiekunowe Konkursu:

Kornelia Jakubowska – Żółty

Maria Mila
Projekt „Lekcje Ciepła”.

W ostatnim czasie klasy VI i V wzięły udział w projekcie pt. „Lekcje ciepła”

Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy na temat produkcji i oszczędzaniu energii. Projekt rozpoczął się od przeprowadzenia ankiet mających na celu sprawdzenie poziom wiedzy uczniów na ten temat.

W czasie zajęć  dzieci dowiedziały się o tym, w jaki sposób powstaje ciepło, jak należy go mądrze i świadomie używać oraz co należy robić, aby być ekologicznym i dbać o środowisko.

W ramach podsumowania uczniowie przygotowali plakaty pod hasłem „Kampania przeciw smogowi”.

Autor tekstu: Barbara Legutko
Dziękujemy SERDECZNIE rodzicom i uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Jadownikach za przyłączenie się do zbiórki ,,Pomoc dla Ukrainy”.       

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
POMOC DLA UKRAINY