Rozstrzygnięcie konkursu BE AS BUSY AS A BEE!

Rozstrzygnięcie konkursu BE AS BUSY AS A BEE!

image_pdfimage_print

Dnia 11.09.2017 roku odbyło się zarówno fascynujące spotkanie z pszczelarzem jak i rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego dla klas 0-7 Szkoły Podstawowej i klas 2,3 gimnazjalnych: Be as busy as a bee organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictwa językowego Pearson i McMillan. Na spotkaniu pani Kornelia Jakubowska – Żółty opowiedziała o konkursie i jego zadaniach, zaś kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku, pani Alicja Koźmińska przedstawiła realizowany w tym roku Projekt Pszczoła oraz zaprezentowała dzieciom książki związane z pszczołami, m.in. Pszczoły z Wydawnictwa Dwie Siostry, Skąd się bierze miód? z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Miodolecznictwo i  Święta Pszczoła, Rzecz o Pszczelarzeniu. Uczniowie trzech szkół podstawowych (nr 1 i 2 w Jadownikach oraz w Sterkowcu) wraz z opiekunami mogli podziwiać żywe, ruchliwe pszczółki za szybką a także wyszukać w tłumie owadów królową oznaczona białą kropką. Pan pszczelarz Łukasz Kaźmierczyk opowiedział uczniom o różnych ciekawostkach związanych z życiem pszczół i odpowiedział na wiele pytań. Spotkanie było bardzo interesujące a wyżej wymieniony konkurs okazał sie być atrakcyjnym wydarzeniem dla wielu uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych. Konkurs plastyczno – językowy miał wiele celów, ale najważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na problemy ekologii i ochrony środowiska a tym samym uświadomienie znaczenia  pszczół dla życia na Ziemi, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. Klasy 0-3  miały narysować pszczołę oraz podpisać ją po angielsku. Wyróżnione prace ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach: Ewelina Mrożek kl.3b, Ksawery Repeta kl. 3b i Michalina Świączkowska kl. 3, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach: Maciej Nowak kl.3, Karina Put kl.3, Maksymilian Dadej kl.3, Julia Lipka kl.3, Karol Stanuch kl.3, Dagmara Krzywacka kl.3, Hubert Machaj kl.2, Tytus Żółty kl.2, Laura Szydłowska kl.1, Małgorzata Sidorko kl. 0, ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu: Marek Rachwał kl. 1, Natalia Kargol kl. 0, Jakub Kargol kl.0 i Nikola Karaś kl.2. Klasy 4-6 miały zrobić zdjęcie pszczole swoim telefonem i opisać ją w ciekawy sposób po angielsku. Wyróżnione prace ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach: Eleonora Kocot kl.6, Gabriela Sidorko kl.5, Karol Tyka kl.4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jadownikach:  Anna Dzieńska kl.6, Szkoła Podstawowa w Sterkowcu: Jakub Bodzioch kl.4. Klasy 7 i gimnazjalne również miały zrobić zdjęcie pszczole ale tym razem także wymyslić o niej ciekawą historię po angielsku. Wyróżniona praca należy do Małgorzaty Poliszak z kl. 2 Gimnazjum w PSP nr 2 w Jadownikach.

Konkurs Be as busy as a bee jest częścią Projektu Pszczoła, który trwa w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2017 do czerwca 2018. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu będzie event, pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący znaczenie pszczół w naszym życiu. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do sponsorów, a także pana Janusza Filipa, prezesa Koła Pszczelarskiego w Brzesku, za wsparcie tej inicjatywy miodami z własnych zasobów pszczelarskich. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska – Żółty

Skip to content