Jasełka

Jasełka

image_pdfimage_print

W dniu 21 grudnia o godzinie 10:45 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. „Jasełka z Małym Księciem” przygotowane zostały przez uczniów klas od 0 do VII oraz nauczycieli pod nadzorem wychowawców świetlicy.

Pierwszym punktem przedstawienia były obrady upadłych aniołów, którzy próbowali zniszczyć wśród ludzi miłość do Boga oraz zabrać im czas na modlitwę. Następnie widzowie zobaczyli wędrówkę Małego Księcia, który przybył na Ziemię w poszukiwaniu przyjaciół. Opowiedział wszystkim o swojej wędrówce, poszukiwaniu miłości i odnalezieniu jej w postaci króla, który wybrał ubóstwo, stajenkę i przyszedł do nas jako małe dzieciątko Jezus w Betlejem. Głównym przesłaniem jasełek były słowa Małego Księcia „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” (Antoine de Saint Exupery)

W jasełkach nie zabrakło tradycyjnej szopki: Maryi, Józefa, dzieciątka Jezus, Trzech Króli, pastuszków, aniołów oraz dzieci uradowanych z powodu narodzin małego Jezusa. Mali aktorzy podziękowali Jezusowi za to, że przyszedł z nieba na Ziemię, by przekazać, co jest naprawdę w życiu istotne. Na zakończenie w atmosferze śpiewanych kolęd złożono życzenia świąteczne dla społeczności naszej całej szkoły.

Autor tekstu: Gabriela Ogar

 

  A jak „odebrali” nas, aktorów, widzowie? Oto sprawozdanie jednego z nich – uczennicy klasy VI: 

   Sprawozdanie ze szkolnych jasełek zorganizowanych w PSP nr 1 w Jadownikach.

21 grudnia 2017 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach zorganizowano szkolne jasełka.

Program artystyczny odbył się w godzinach 1050- 1135. W rolę Marii wcieliła się nauczycielka techniki- pani Anna Kopytko. Józefa zagrał uczeń klasy szóstej- kolega Kacper Rojkowicz. Rolę diabłów zagrali: pani Marta Mastalerz- nauczycielka przyrody, pan Rafał Madej- nauczyciel wf-u, pani Joanna Sumara- nauczycielka klasy 3 oraz pani Małgorzata Kurnik- wychowawczyni zerówki. Narratorki to Karolina Cichońska i Dilara Nazli- uczennice klasy szóstej. Kolędy śpiewał chórek, który tworzyły dziewczyny z klasy siódmej. W rolę Małego Księcia wcielił się Mikołaj Ziemiański- uczeń klasy czwartej. Pastuszkami byli chłopcy z klasy szóstej: Miłosz Chomiak, Mateusz Bujak, Radosław Szczygiełek. Podczas tego występu swój talent zaprezentowała uczennica Zuzanna Nizioł, która śpiewała kolędę pt. „Maleńka Miłość”. Chórek z klasy drugiej zaśpiewał pastorałkę pt. „Spotkałam Jezusa”.  Krótkie teksty     z   życzeniami przeczytały panie: Alicja Licak- nauczycielka klasy 3 oraz Elżbieta Baran- nauczycielka języka polskiego. Nad przygotowaniem występu czuwały panie ze szkolnej świetlicy- Małgorzata Kania, Gabriela Ogar.

Moim zdaniem tegoroczne jasełka były bardzo ciekawe, ponieważ w ich przygotowanie zostali zaangażowani uczniowie jak i nauczyciele. Na pierwszy rzut oka było widać, że włożono w to dużo serca, a także ciężkiej pracy. Zadbano oczywiście o odpowiednie przebrania i dekoracje, które wyobrażały stajenkę betlejemską, straszliwe piekło, gdzie urzędowały diabły, a na plan pierwszy wysuwał się napis „Bóg- Miłość”.

Ten występ bardzo mi się spodobał. Ja, jak i inni uczniowie czekamy na następne takie przedstawienie. NIESTETY TO DOPIERO ZA ROK!

Test opracowała uczennica klasy 6:Weronika Chudoba

Jasełka w klasie III b

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W czwartek 20 grudnia uczniowie klasy III b zaprosili swoich rodziców , by zaprezentować im przygotowane przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa , a także pasterzy , aniołów , trzech króli , którzy przybyli złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy , które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły , że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

autor tekstu : Alicja Licak

 

Skip to content