Mistrzostwa powiatu w pływaniu indywidualnym i drużynowym

Mistrzostwa powiatu w pływaniu indywidualnym i drużynowym

image_pdfimage_print

W dniu 12 grudnia na basenie BOSiR w Brzesku rozstrzygnięto mistrzostwa powiatu Brzesko w pływaniu dzieci. Zawody zgromadziły dzieci ze szkół z Brzeska, Jasienia, Mokrzysk, Poręby Spytkowskiej, Jadownik czy Łysej Góry. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa 17 uczniów. Zawody podzielone były na trzy części. Dzieci z rocznika 2008 – 2010, 2005 – 2007 oraz sześcioosobowe sztafety. Młodsze dzieci startowały na dystansie 25m. stylem dowolny, grzbietowym i klasycznym, starsze dzieci na 50m. stylem grzbietowym dowolnym i klasycznym. Dodatkowo sztafeta startowała na 6 x 50m stylem dowolnym. Nasi uczniowie spisali się wyśmienicie. Młodzi chłopcy zajęli „całe” podium na 25m stylem grzbietowym. Mikołaj Ziemiańskie Imce, Sergiusz Bryg IImce, Piotr Makówka III mce. Również na 25m stylem grzbietowym Emilia Szczęch zajęła IImce. W starszych dzieciach wyśmienicie spisali się Sebastian Wielgosz i Nikola Kołek zajmując IImce na 50m grzbietem. Również rewelacyjnie spisała się sztafeta dziewcząt zajmując III mce wśród pięciu szkół. Na wielką uwagę zasługuje fakt, że w składzie naszej sztafety nie płynęła żadna dziewczynka z VI klasy. Reprezentacja szkoły w skłądzie: Emilia Szczęch, Gabriela Franczyk, Wiktoria Topolska, Karolina Cichońska, Natalia Cichońska, Klara Hojnowska, Nikola Kołek, Anna Dzieńska, Sebastian Wielgosz, Mikołaj Ziemiański, Sergiusz Bryg, Piotr Makówka, Kacper Rojkowicz, Sebastian Kopiński, Dominik Szczygiełek, Kacper Maciejasz oraz Kuba Kulig.

Skip to content