Powiatowy konkurs recytatorski – 3b

5 kwietnia w Centrum Bibliotecznym w Brzesku odbył się POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI  JULIANA TUWIMA  pod hasłem  „Czarodziejskie słowa”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b:  Julia Biel i Filip Oćwieja. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie dwóch utworów twórczości Juliana Tuwima.

Julia recytowała wiersze: „ Zosia Samosia” i „ Kotek ” natomiast  Filip: „Okulary”  i „ Abecadło”. Komisja konkursu oceniając wykonawców brała pod uwagę następujące kryteria: dobór i rozumienie tekstu, interpretację, dykcję oraz opanowanie utworu. Każdy z uczestników został doceniony otrzymując nagrodę książkową oraz dyplom.

Organizatorzy,  serdecznie gratulowali wszystkim wykonawcom artystycznego sukcesu, a jeszcze bardziej scenicznej odwagi oraz zachęcali do udziału w kolejnych konkursach.

autor tekstu : Alicja Licak