CZYSTE POWIETRZE

CZYSTE POWIETRZE

image_pdfimage_print

Otrzymaliśmy do zerówki oczyszczacz powietrza przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze. W związku z tym wspólnie z panią Martą Gołąb przygotowałam w bibliotece w Jadownikach zajęcia o znaczeniu czystego powietrza dla naszego zdrowia. Wspólnie z dziećmi wykonałyśmy kilka doświadczeń z których wynika, że * bez powietrza nie da się żyć *powietrze nie ma smaku, zapachu ani koloru *jest wszędzie dookoła nas *można je ogrzać albo oziębić *powietrze można złapać *przedmioty napełnione powietrzem unoszą się *ruch powietrza powoduje wiatr. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Uff, dbamy o powietrze- dbamy o naszą planetę- nie sami z rodzicami. Dowiedziały się z niej co należy robić, aby nie zanieczyszczać powietrza. Na koniec dzieci zrobiły papierowe wiatraczki, którymi będą sprawdzać siłę wiatru.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content