Wizyta w Bibliotece – klasa 3

Wizyta w Bibliotece – klasa 3

image_pdfimage_print

15 października klasa 3 wraz z wychowawcą – Krystyną Kurtyką zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Jadownikach na lekcję pt. „Co to jest muzyka?”. Pani Marta Gołąb bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o historii muzyki, rodzajach i gatunkach, o znanych polskich kompozytorach dawnych i współczesnych. W dalszej części zajęć zostały zaprezentowane instrumenty muzyczne o których pięknie opowiadał Pan Wiesław Porwisz, kapelmistrz Orkiestry Dętej z Browaru Okocim w Brzesku. W niecodzienny sposób uczniowie osobiście mogli spróbować swoich sił podczas muzykowania na danych instrumentach. Zabawa była przednia! Uczniowie nie kryli zadowolenia z tak miło spędzonego czasu.

Autor tekstu: Krystyna Kurtyka

Skip to content