„A nadzieja znów wstąpi w Nas… „

„A nadzieja znów wstąpi w Nas… „

image_pdfimage_print

,, A nadzieja znów wstąpi w nas” , pod takim hasłem odbyło się przedstawienie , które przypomniało nam jak ważny jest czas Bożego Narodzenia i dlaczego tak uroczyście je obchodzimy. Nad jego całością i przebiegiem czuwały panie: koordynator – pani Alicja Licak i pani Małgorzata Kania. Przepiękne dekoracje przygotowała Pani Iwona Grochola. Salę widowni wypełnili licznie zgromadzeni mieszkańcy Jadownik oraz zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska  – Tomasz Latocha , sołtys Jadownik –  Jarosław Sorys ,  Jolanta Dadej – radna gminy ,  Maciej Podobiński – radny powiatu , Jerzy Świerczek – prezes Regionalnej Izby Miłośników Ziemi Jadownickiej oraz wielu innych.

Wszystkich przybyłych  gości powitała przewodnicząca Rady Rodziców –                     pani Anna Kraj. Jasełka  składały się z dwóch części. Pierwsza część – ,, Wieczerza wigilijna”  ukazała widzom polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Akcja toczyła się przy stole wigilijnym, gdzie matka i ojciec przybliżali swym córkom jak wyglądała Wigilia dawniej –  w ich dzieciństwie , a jak dziś. W rolę matki wcieliła się pani – Joanna Gawron , rolę ojca zagrał – pan Rafał Madej,  a sąsiadkę – pani Jolanta Chrzanowska. Druga część rozpoczęła się kolędą ,, Bóg się rodzi ”  oraz odsłonięciem sceny ,    gdzie ukazała się piękna betlejemska szopka z Maryją , Józefem i nowonarodzonym Jezuskiem. Szopkę zaś otaczał zastęp aniołów do których dołączyli pastuszkowie oraz Trzej Królowie , którzy złożyli Nowonarodzonemu cenne dary. Tutaj rolę aniołów odegrały panie –  Magdalena Nizioł  i Anna Kraj.  Jasełka były wzbogacone o śpiew kolęd , a dopełnieniem całości stał się występ uczennic :  Zuzanny Nizioł  z klasy I  oraz  Amelii Wielgosz z klasy VIII  , które wykonały  na klarnetach utwór    ,, Mizerna Cicha”.

Występujący aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role  co sprawiło , że Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój .  Kiedy część artystyczna dobiegła końca , wszyscy  otrzymali gromkie brawa , były też podziękowania i życzenia świąteczne, a  także  kosz słodyczy w podziękowaniu za piękne wykonanie przedstawienia.

Autor tekstu : Alicja Licak

Skip to content