IDZIEMY Z MARZANNĄ

IDZIEMY Z MARZANNĄ

image_pdfimage_print

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny przedszkolaki z oddziału zerowego i uczniowie klas I-III tradycyjnie pożegnali zimę. Najpierw wszyscy przeszliśmy w pochodzie z marzanną przy głośnym akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Później z radością spaliliśmy symbol zimy (chociaż, niektórym łezka w oku się zakręciła). Na koniec wróciliśmy do szkoły. Okazało się, że tutaj czekała na nas Pani Wiosna. Z radością wzięliśmy udział w tym spotkaniu. Na początek przedszkolaki przedstawiły zebranym wiosenny spektakl, w którym pojawiły się żabki, bociany, misie, pszczółki, zajączki. Później przyszła kolej na pierwszaki. Dzieci zaśpiewały piosenkę o wiośnie trzymając w dłoniach umajone gałązki. Kilkoro z nich zaprezentowało wiersze o wiosennej przyrodzie. Następnie każda z klas prezentowała przygotowany przez siebie program, po czy przeszliśmy do zabaw i zagadek Pani Wiosny. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały znaną im z „zerówki” piosenkę o wiośnie. Inicjatorką całej imprezy była pani Małgorzata Kurnik. W rolę Pani Wiosny wcieliła się zaprzyjaźniona ze szkołą pani Marta Gołąb z filii Biblioteki Publicznej w Brzesku, a marzannę wykonał pan Świerczek.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content