Z wizytą w Bibliotece Szkolnej

Z wizytą w Bibliotece Szkolnej

image_pdfimage_print

17 maja uczniowie ze świetlicy w ramach zajęć ,, Książka moim przyjacielem” odwiedzili szkolną bibliotekę. Celem naszej wizyty była rozmowa z Panią Bibliotekarką na temat : Czy w XXI wieku, w dobie cywilizacji obrazkowej warto czytać książki ? Czy one są nam do czegoś potrzebne? Już teraz wiemy, że każdy powinien czytać książki, a szczególnie lektury, ponieważ dobrej książki nie można zastąpić nawet najlepszym filmem. Pani Bibliotekarka zapoznała nas również z zasadami obowiązującymi  w bibliotece, dowiedzieliśmy się także, jak należy dbać o książki, czego nie należy  z nimi robić i co czeka czytelnika, który nie będzie szanował powierzonych mu woluminów. Na koniec naszej wizyty uczniowie mogli sobie wybrać i wypożyczyć interesujące ich książki. Po powrocie do świetlicy wykonaliśmy piękne zakładki, które wykorzystamy podczas czytania książek.

Autor tekstu : Alicja Licak

 

Skip to content