PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

image_pdfimage_print

6 czwerwca 2019 roku uczniowie klasy pierwszej wspólnie odwiedzili bibliotekę szkolną. Udali się tam na zaproszenie pani bibliotekarki – Jolanty Gagatek. Na początku spotkania obejrzeli spektakl o książce przygotowany przez uczniów klasy piątej. W jego treści znalazły się prośby książki, jej żale i skargi, a także jej ciekawe treści. Później odbył się konkurs zagadek czytelniczych. Każdy z uczniów zawalczył o słodkości – wykazując się znajomością treści i postaci z bajek. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów i pasowanie na czytelnika. Na koniec pani bibliotekarka przedstawiła rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki. Zwyciężczynią okazała się Lenka Maciejasz, której zakładka najbardziej spodobała się jury. Lenka w nagrodę otrzymała … oczywiście książkę. Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią dziękują pani bibliotekarce i starszym kolegom za tak miłą uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Chociaż niektórzy z nich już od jakiegoś czasu korzystali z zasobów biblioteki szkolnej, to od tej pory stali się zaprzysiężonymi czytelnikami.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content