Wycieczka do Kopalni Srebra

Wycieczka do Kopalni Srebra

image_pdfimage_print

25 września uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na wycieczce w Tarnowskich Górach. Zwiedzaliśmy tam Zabytkową Kopalnię Srebra gdzie znajduje się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Wędrówka wraz z przewodnikiem podziemiami w atmosferze klimatycznego oświetlenia była bardzo ciekawa. Kolejnym celem wycieczki była Sztolnia Czarnego Pstrąga. To unikatowy, 600 metrowy fragment XIX wiecznej sztolni Fryderyk odwadniającej podziemia tarnogórskie, który pokonuje się łodziami. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach gdzie podziwialiśmy ponad  5600 gatunków roślin, gady, żółwie i egzotyczne ptaki.

Autor tekstu: Anna Kopytko

Skip to content