„Szkoła wolna od uzależnień” – warsztaty z basistą zespołu Oddział Zamknięty

„Szkoła wolna od uzależnień” – warsztaty z basistą zespołu Oddział Zamknięty

image_pdfimage_print

Dziś młodzież naszej szkoły (klasy VII,VIII) pod opieką wychowawców uczestniczyła w warsztatach w Sali Audytoryjnej RCKB w Brzesku pt.”Szkoła wolna od uzależnień”.  Spotkanie prowadził Grzegorz „Ornette” Stępień, basista zespołu Oddział Zamknięty. Tematyka wystąpienia była bardzo ciekawa.

Artysta w interesujący sposób poruszył tematykę zagrożeń współczesnego świata w jakim żyjemy, uzależnień od dopalaczy, narkotyków, alkoholu oraz telefonów i internetu jak również kontaktu ze światem przestępczym. Na przykładzie różnych historii, zarówno zabawnych jak i tragicznych, przekonywał młodzież, iż wszelkie używki i uzależnienia to droga donikąd, a konsekwencje nieprzemyślanych poczynań mogą ponosić nawet przez całe życie.

Muzyk wskazywał młodzieży pozytywne strony życia oraz możliwość osiągnięcia celów, marzeń poprzez rozwijanie swoich uzdolnień, zainteresowań, bycie sobą a nie kimś innym po to by zaimponować rówieśnikom.  Podczas wystąpienia artysta wykonał własne kompozycje muzyczne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Dziękujemy wszystkim organizatorom oraz Panu Grzegorzowi za piękne i jakże ważne dla dzisiejszej młodzieży spotkanie.

Autor tekstu: Anna Kopytko

 

 

Skip to content