Jasełka w Domu Ludowym

Jasełka w Domu Ludowym

image_pdfimage_print

15 grudnia,  uczniowie naszej szkoły wystawili w Domu Ludowym w Jadownikach, przedstawienie pt. „Jasełka z humorem”, które przypomniało nam jak ważny jest  czas Bożego Narodzenia.  Nad jego całością i przebiegiem czuwały Panie : Małgorzata Kania i Alicja Licak.  Przepiękną dekorację wykonała Pani Iwona Grochola.  Zaproszonych gości oraz licznie zebranych mieszkańców  Jadownik  powitała przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Kraj.

Klasyczna wersja jasełek została wzbogacona o elementy humorystyczne, co było dla młodych aktorów dodatkowym wyzwaniem.  Swobodna gra uczniów, choć nie pozbawiona tremy, wzbudziła aplauz publiczności. Brawurowo odegrali swoje role: Narrator (Natalia Cichońska), Aniołowie (Pani Anna Kraj, Anna Lubowiecka), Maria (Weronika Chudoba), Józef (Jakub Hebda),Herod (Nikodem Maciejasz), Diabeł ( Tomasz Kraj),Diabełki (Mateusz Kraj, Piotr Makówka), Jagna (Magdalena Darłak), Trzej Królowie (Jakub Nizioł, Kacper Janowski, Milan Sułek). Ważnymi postaciami w przedstawieniu byli : Pastuszkowie- agenci ( Nikodem Turek, Radosław Szczygiełek, Sebastian Kopiński), oraz Hetman ( Mikołaj Ziemiański). Z pewnością na długo zostaną zapamiętane, głównie z powodu ich zaskakujących dialogów.   Całość przedstawienia przeplatana była śpiewem kolęd w wykonaniu chóru uczennic klasy IV i V  oraz pastorałek w pięknym wykonaniu: Zuzanny Nizioł i Kornelii Świątkowskiej. Zuzia zachwyciła publiczność nie tylko swym śpiewem, ale także utworem ,,Cicha noc” zagranym na klarnecie.          

Przekaz tego przedstawienia jest jasny… każdy kto chce być dobry, zawsze może  się zmienić nawet, jeśli ciążą na nim straszne zbrodnie. Dowodem tego były słowa Hetmana: „Jest, że dla mnie Przebaczenie? Dawnych grzechów odkupienie?”                                                                                                

I odpowiedź Anioła „ Gdy żałujesz – tak się stanie.”

Po przedstawieniu głos zabrał Pan Dyrektor  oraz przybyli goście – Pan Jarosław Sorys  i Pan Maciej Podobiński. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji,  życzeń świątecznych  oraz koszy słodyczy przekazanych uczniom w podziękowaniu za ich występ.

Autor tekstu: Alicja Licak

Skip to content