Dzień Babci

Dzień Babci

image_pdfimage_print

22.stycznia 2020 roku odbył się uroczysty Dzień Babci i Dzień Dziadka. W uroczystości wzięli udział dziadkowie, a nawet pradziadkowie uczniów klas 0 – III. Uroczystość w tej formule odbyła się po raz pierwszy. Całość zadań koordynowała pani Małgorzata Kurnik. Przebieg uroczystości przedstawiał się następująco: najpierw szanownych gości powitał dyrektor szkoły – pan Zenon Kubala, następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zatańczyły krakowiaka, a po ich tańcu kolejno, uczniowie klasy I, II, III a i III b recytowali wiersze, wspólnie śpiewali piosenki, prezentowali scenki tematyczne. Później dzieci z zerówki zatańczyły rock and roll’a, a pozostałe dzieci śpiewały tekst towarzyszącej im piosenki. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali sto lat, po czym, z przygotowanymi dla Dziadków upominkami, złożyli Dziadkom życzenia. Nad tą częścią uroczystości czuwały wychowawczynie klas. Nie sposób nie wspomnieć o rodzicach, którzy stanęli na wysokości zadania. To oni przygotowali stoły, krzesła i poczęstunek dla seniorów. Myślę, że nasi goście mogą być dumni ze swych dzieci i wnuków. 

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content