15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki.

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki.

image_pdfimage_print

Poznaliśmy Vashti małą, nieśmiałą dziewczynkę. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a wtedy pani nauczycielka powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc postawiła kropkę na środku kartki i podpisała pracę. Nazajutrz Vashti zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek.
Malując, mieszała farby ze sobą, odkrywała nowe kolory. Wszyscy mogli podziwiać kropkowe obrazy Vashti na szkolnej wystawie. Nagle zauważyła małego chłopca, który z zachwytem podziwiał kolorowe kropki na obrazach. Powiedział zasmucony, że Vashti tak pięknie maluje, a on nie potrafi narysować nawet prostej kreski. Vashti długo się nie zastanawiała, podała chłopcu kartkę i poprosiła by coś szybko narysował. Narysował to, co potrafił – zygzak. Vashti popatrzyła na obrazek z takim samym zachwytem, z jakim nauczycielka popatrzyła na jej pierwszą kropkę
i poprosiła, by chłopiec podpisał swoje dzieło.
Tak zakończyła się się opowieść o dziewczynce, która uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.
Potem urządziliśmy zabawy z kropkami- były zdjęcia z kropkami, taniec przy piosence „Kropka”, wyszukiwanie kropek wg polecenia. Układaliśmy też kropkowe sudoku, naklejaliśmy kolorowe piegi. Podobnie jak Vashti malowaliśmy kropki różnymi kolorami. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy za udział w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Skip to content