Pierwszaki w bibliotece szkolnej

Pierwszaki w bibliotece szkolnej

image_pdfimage_print

 „Mała książka – wielki człowiek”, to kampania Instytutu Książki, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Tegoroczny etap kampanii  został przygotowany z myślą o pierwszoklasistach, stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowana Wyprawka Czytelnicza  zaprasza każdego zaczynającego przygodę  z literkami ucznia, do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

 W ramach tego projektu w piątek 6 listopada, pierwszoklasiści przyjęli  zaproszenie do biblioteki szkolnej. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki. Dowiedzieli się także jak dbać o książki. Rozpętała się również dyskusja na temat korzyści i przyjemności jakie przynosi czytanie książek. Tak przygotowani czytelnicy mieli w końcu okazję po raz pierwszy, samodzielnie i  na własną kartę czytelniczą wypożyczyć książkę z biblioteki szkolnej.

Każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał prezent – Wyprawkę Czytelniczą sfinansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w skład której wchodzą: książka „ Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców oraz kreatywny alfabet.

Z okazji tego spotkania, oraz związanej  z nim kampanii czytelniczej  biblioteka zorganizowała i zaprosiła pierwszaków  do udziału w konkursie pt. : „Kreatywna Literka”.

Pierwszakom życzymy wytrwałości w nauce czytania i  niekończącej się pasji czytelniczej. Dziękuję za współpracę  i pomoc w akcji, wychowawczyni klasy pierwszej,  pani Alicji Licak.

Autor tekstu: Jolanta Gagatek

Skip to content