Podsumowanie konkursu The Power of Herbs.

Podsumowanie konkursu The Power of Herbs.

image_pdfimage_print

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU THE POWER OF HERBS

Na początku roku szkolnego 2020/2021rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego The Power of Herbs dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej,organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie, Filią w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku, i przy wsparciu wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford.Konkurs ten odbył się w PSP nr 1 i 2 w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na piękno i znaczenie ziół w otaczającej nas przyrodzie, a tym samym na problemy ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. KLASY 0-3 miały narysować zioła i podpisać je przy użyciu nazww języku angielskim. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach: Milena Bochenek, Natalia Sadko, Albert Ziemiański, Jakub Bujak, Zuzanna Nizioł, Lidia Pabian, Bartłomiej Krzysiak,PSP nr 2 w Jadownikach: Michalina Wąs, Julia Zacher, Antonina Szpil, Aleksandra Grodny, Pola Chamowska, Małgorzata Sidorko, Wanessa Pałka, Joanna Cholewa, Zuzanna Szpil, Wiktoria Kot,PSP w Okocimiu: Patryk Cieluch, Aleksandra Okas, Nikodem Gaweł. KLASY4-6 miały zrobić grę planszową o ziołach i opisać je w ciekawy sposób po angielsku. Wyróżnione prace to:PSP nr 1 w Jadownikach: Gabriela Kozioł, PSP nr 2 w Jadownikach: Milena Kurnik, Dawid Kurnik, Tytus Żółty, PSP w Okocimiu:Anna Mleczko. KLASY 7-8 również miały sfotografować lub narysować ulubione zioła, a przy tymnapisać e-mail w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty. Wyróżnione praceto:PSP nr 1 w Jadownikach: Milena Mietła, Anna Dzieńska i Nikola Kołek, PSP nr 2 w Jadownikach: Milena Legutko, Julia Stanuch, Gabriela Sidorko i Martyna Łyko.
Konkurs The Power of Herbs jest częścią Projektu Zioła, realizowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2020 do czerwca 2021 pod kierownictwem Alicji Koźmińskiej. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu bedzie event, pt. „Odjazdowy Bibliotekarz”, promujący i uświadamiający znaczenie ziół w otaczającej nas przyrodzie i codzienności. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do w/w sponsorów, a także do CILP Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, którezasponsorowało liczne nagrody dla autorów najlepszych prac konkursowych. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska – Żółty

Ze względu na zdalne nauczanie nagrody dla zwycięzców, wyróżnionych i pocieszki zostaną rozdane po feriach (po 18.01.2021) w pierwszym możliwym momencie, gdy będzie oficjalny powrót do szkoły!
Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku już jest otwarta. Od 15.12.2020 możecie oglądać prace uczniów ze szkoły PSP 1 i 2 w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu!
Dziękujemy sponsorom za wsparcie: Szkole Językowej Helen Doron w Brzesku, Wydawnictwu Językowemu: Pearson, Macmillan i Oxford, a także CILP Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych i Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie Filia w Brzesku. Szczegóły w podsumowaniu konkursu!
Artykuł o konkursie The Power of Herbs znajdziecie w świątecznym grudniowym wydaniu BIM-u.

Autor tekstu: Kornelia Jakubowska-Żółty

Praca Michaliny
Skip to content