Marzec w „0”

Marzec w „0”

image_pdfimage_print

W marcu dużo się działo. Na początku zamienialiśmy gazetowe patyczki w przedmioty codziennego użytku, potem układaliśmy z nich różne wzory a na końcu zrobiliśmy z nich kwiaty, bo chcemy aby wiosna przyszła jak najszybciej. 8.marca chłopcy zrobili nam niespodziankę i złożyli nam życzenia z okazji Dnia Kobiet. Tulipany, które od nich dostałyśmy były piękne. Ponieważ na grządkach nie ma jeszcze kwiatów wyruszyliśmy po szkole z koszem zrobionych własnoręcznie i wręczyliśmy je wszystkim paniom. W wesołym korowodzie pożegnaliśmy zimę. Na okiennym parapecie posadziliśmy cebulę i obserwowaliśmy jak rośnie. Nikolka i Rozalka przyniosły wyhodowaną w domu fasolę. W czasie  zajęć o motylach pani Marta Gołąb  z biblioteki w Jadownikach  zapoznała nas z cyklem rozwojowym motyla- obejrzeliśmy prezentację Polskie motyle. Potem wyklejaliśmy je kuleczkami z bibuły. Zatańczyliśmy wiosennego krakowiaka. W piątek przy świątecznej babce rozmawialiśmy  o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content