Z KULTURĄ ZA PAN BRAT

Z KULTURĄ ZA PAN BRAT

image_pdfimage_print

Kilka dni w kwietniu poświęciliśmy kulturze przez duże k. Zajęliśmy się malarstwem- poznaliśmy dzieła Jana Matejki i Juliana Fałata, dowiedzieliśmy się jakie style są w malarstwie.  Rysowaliśmy Mona Lisę wg własnych pomysłów. Jak myślicie czy Leonardo da Vinci obraziłby się na nas?  Namalowaliśmy też krzewy forsycji bo chcemy, żeby wiosna nareszcie przyszła.

Potem dowiedzieliśmy się, że słowo  koncert ma 2 znaczenia: jest publicznym wykonaniem utworu muzycznego przez artystę-muzyka bądź grupę muzyków na żywo przed publicznością, jest  też gatunkiem i formą muzyczną. My słuchaliśmy w szkole fragmentów 3 koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego z cyklu „Cztery pory roku”.  Były  już Jesień, Zima, Wiosna.

W domach na dostępnych instrumentach zagraliśmy akompaniament do wybranych melodii.

 Z drewnianych łyżek wykonaliśmy postacie do kukiełkowego teatrzyku.

Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się etnograf. Mamy rodzinne pamiątki, które pamiętają dawne czasy.

Wszystkie dziedziny sztuki poznaliśmy w teorii. Teraz czekamy, aby można było wyjść do kina, teatru albo muzeum.

Wszystkie prace dzieci wykonały w domu w czasie pracy zdalnej.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Fotorelacja z naszych działań.

Skip to content