BAŚNIE, BAJKI, LEGENDY

BAŚNIE, BAJKI, LEGENDY

image_pdfimage_print

To były ciekawe zajęcia. Wysłuchaliśmy kilku bajek, baśni i legend. Dowiedzieliśmy się czym się one różnią. Podsumowaniem tych zajęć było spotkanie  z panią Martą Gołąb- bibliotekarką, która najpierw przeczytała nam książkę „Bajkowe zamieszanie”, a potem zadawała nam zagadki (na 20 odgadliśmy 18). W czasie zabawy ruchowej zbieraliśmy kwiatki jak Czerwony Kapturek, lataliśmy na miotłach jak Baba Jaga, przeciągaliśmy się jak Śpiąca Królewna po stu latach snu, tańczyliśmy jak Calineczka z księciem, sprzątaliśmy jak Kopciuszek i przeglądaliśmy się w zwierciadle jak Zła Czarownica. Praca  plastyczna  polegała na uzupełnieniu kolorowanki i wymalowaniu jej. Efekty naszej pracy na zdjęciach.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content