MAJOWE ŚWIĘTA

MAJOWE ŚWIĘTA

image_pdfimage_print

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Na początku maja rozmawialiśmy w zerówce o naszej Ojczyźnie- jej symbolach i historii.  Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w dawnej Warszawie- czym zajmował się kołodziej, piaskarz, płatnerz i kataryniarz. Wysłuchaliśmy legendy o krakowskich gołębiach i zmieniliśmy się w ziejącego ogniem wawelskiego smoka. W czasie wizyty w Izbie Regionalnej w Jadownikach oglądaliśmy sprzęty domowe i gospodarskie i z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadania pana Jerzego Świerczka na ich temat. Praca w domu i zagrodzie w dawnych czasach nie  była lekka. Bardzo podobała nam się wystawa rzeźb miejscowych artystów. Otrzymaliśmy kilka książek o Jadownikach- będziemy poznawać historię naszej wsi – i rzeźbę pana Władysława Okasa- mieszkającego obecnie w Łodzi. Na zdjęciach są dzieci, które pozowały z biało- czerwoną  flagą z okazji jej święta przypadającego 2.maja.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content