Podsumowanie konkursu – PICKING-UP MUSHROOMS

Podsumowanie konkursu – PICKING-UP MUSHROOMS

image_pdfimage_print

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ PICKING-UP MUSHROOMS I PODSUMOWANIE KONKURSU

Zgodnie z obietnicą rozstrzygniecie konkursu PICKING-UP MUSHROOMS nastąpiło w grudniu 2021, a nagrody zostały rozdane zaraz przed feriami w styczniu 2022. Nieobecni w szkole dostaną zasłużone nagrody po feriach w lutym 2022.

Organizatorzy konkursu PICKING-UP MUSHROOMS zapraszają na wystawę prac konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od 15 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022 w godzinach otwarcia biblioteki (ul. Piastowska 2B w Brzesku). Mogą Państwo obejrzeć zarówno prace wyróżnione jak i nagrodzone z trzech szkół: ZSP i PSP 1 w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu.

Na początku roku szkolnego 2021/2022 rozpoczął się V Autorski Konkurs Języka Angielskiego Picking-up Mushrooms dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie – Filią w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford. Konkurs ten odbył się w PSP nr 1 i ZSP w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe.

Uczniowie biorący udział w tym konkursie mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na piękno i znaczenie grzybów w otaczającej nas przyrodzie, a tym samym na problemy ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.

W konkursie wzięło udział 75  uczniów.

Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane.

  • KLASY 0-3 miały narysować grzyby jadalne i niejadalne i podpisać je używając nazw w języku angielskim. Wyróżnienie uczniowie:

ZSP w Jadownikach: Michalina Wąs kl.3, Magdalena Raksa kl.3, Aleksandra Grodny kl.2, Emilia Kozub kl.2, Nadia Szczupak kl.1, Antonina Szpil kl.1, Kornelia Wężowicz kl.1, Filip Borowiec kl.1, Ewelina Kuczek kl.1, Witek Duch kl.1, Hania Plebańczyk kl.1, Zuzanna Kociołek kl.0, Bartek Kwaśniak kl.0, Zosia Bronczakowska kl.0, Antosia Kondziołka kl.0, Antosia Rams kl.0, Stasiu Warchołek kl.0, Oliwia Świerczek kl.0, Antosia Palej kl.0, Kuba Pacura kl.0, Maurycy Żółty kl.0;  Grupa Biedronki (kl.0) oddała największą ilość prac plastycznych!

PSP 1 w Jadownikach: Nikola Staniek kl.1

PSP w Okocimiu: Dawid Michałek kl.3, Amelia Chlupka kl.3, Maja Kargól kl.3, Wiktor Michałek kl.1, Antonina Wiśniowska kl.1, Marika Kulka kl.1, Hubert Grochola kl.1,

  • KLASY 4-6 miały zrobić prezentację multimedialną lub grę planszową o grzybach i opisać je w ciekawy sposób po angielsku.

ZSP w Jadownikach: Milena Bąk kl.4,Wiktoria Kotkl.4,Joanna Cholewakl.4,Milena Kurnik kl.5,Tytus Żółty kl, 6

PSP 1 w Jadownikach: Zuzanna Nizioł kl.4, Kornelia Staniek kl.4, Bartłomiej Krzysztof  kl. 4, Gabriela Kozioł kl.5,

  • KLASY 7-8 również miały sfotografować lub narysować ulubione grzyby, a przy tym napisać e-mail w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty.

ZSP w Jadownikach: Kacper Leś kl.8, Maksymilian Motyka kl.8, Kacper Opoka kl.7, Dawid Kurnik kl.7, Maciej Nowak kl.7

PSP 1 w Jadownikach: Anna Bober kl.8, Zuzanna Bryła kl.8, Bartłomiej Mleczko kl.8, Oliwier Puścizna kl.8, Paulina Łanocha kl.8, Anna Mleczko kl.7, Anna Lubowiecka kl.7

Konkurs Picking-up Mushrooms jest częścią Projektu Grzyby, realizowanego od września 2021 do czerwca 2022 w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku pod kierownictwem Alicji Koźmińskiej. Konkurs i wystawa pokonkursowa w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu będzie EVENT pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie grzybów w otaczającej nas przyrodzie i codzienności. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do w/w sponsorów, a także do CLIP Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i do Nadleśnictwa w Brzesku, które zasponsorowały liczne nagrody dla autorów najlepszych prac konkursowych. Dziękujemy bardzo!

Informacje o historii naszych konkursów od 2017- 2021 roku możecie znaleźć na stronie projektu

BE.ECO w zakładce NAUCZYCIELE – INSPIRACJE:

GRATULACJE DLA WSZYTSKICH!!!

Kornelia Jakubowska – Żółty

Skip to content